Strona główna » Gotowy zestaw do monitoringu – jaki wybrać?

Gotowy zestaw do monitoringu – jaki wybrać?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
Kamera, rejestrator

Montowanie monitoringu na prywatnych posesjach staje się obecnie standardem. Gotowe zestawy do monitoringu to najlepsze rozwiązanie – komponenty są odpowiednio dobrane i nie ma kłopotu z ich konfiguracją. Co musisz wiedzieć, aby wybrać najlepszą opcję do swojego domu?

Z czego składa się gotowy zestaw do monitoringu?

Fakt posiadania monitoringu podnosi poczucie bezpieczeństwa, a że w spokój warto zainwestować, robimy to coraz chętniej. Już sam widok kamer na budynku potrafi skutecznie odstraszyć złodzieja lub wandala.

Zestaw do monitoringu składa się z kamer, rejestratora i dysku twardego. Do wyboru mamy systemy analogowe i cyfrowe – oba rozwiązania zapewniają zdalny dostęp do monitoringu z poziomu przeglądarki, a obraz cyfrowy jest mniej podatny na zniekształcenia.

Kamery do monitoringu

Gotowe zestawy do monitoringu mogą znacząco różnić się od siebie ceną, ale to nie ona powinna być głównym kryterium wyboru. Monitoring powinien spełniać swoje zadanie – rejestrować nagrania w takiej jakości, aby możliwe było zidentyfikowanie intruza. Liczba kamer w zestawie i ich optymalne rozmieszczenie to kolejny istotny aspekt.

Kamery bezprzewodowe czy zestaw z okablowaniem? Kamery bezprzewodowe łatwiej zamontować, należy jednak wybrać takie miejsce, aby znajdowały się w zasięgu domowej sieci Wi-Fi. Zestawy na przewodach są bardziej niezawodnym rozwiązaniem – ich pracy nie zakłóci awaria internetu.

Wybierając kamerę, sprawdzamy jej rozdzielczość. Jednak sama wysoka rozdzielczość nie gwarantuje wysokiej jakości rejestrowanego obrazu. Na jakie dodatkowe funkcje kamery warto zwrócić uwagę?

  • AES – automatyczna migawka elektroniczna: obraz jest dobrze naświetlony bez względu na zmianę oświetlenia.
  • AGC – automatyczna kontrola wzmocnienia: obraz jest rozjaśniany bez straty na jakości.
  • AWB – automatyczny balans bieli: zachowanie naturalnych barw bez względu na typ oświetlenia.
  • WDR – cyfrowy rozszerzony zakres dynamiki: koryguje obraz niedoświetlony lub prześwietlony.
  • DNR – redukcja szumu 3D z obrazów rejestrowanych przez kamery.
  Metamorfoza kuchni

Kamery do monitorowania budynku na zewnątrz muszą być wodoszczelne i odporne na zmiany temperatury czy uszkodzenia mechaniczne.

Jaki rejestrator wybrać?

Rejestrator to serce naszego zestawu. Obecnie stosuje się wyłącznie rejestratory cyfrowe – również w zestawach analogowych. Od możliwości rejestratora zależy to, jaką maksymalną rozdzielczość obrazu otrzymamy od kamer i ile danych będziemy mogli zapisać. Przepustowość rejestratora to ważny parametr, szczególnie gdy chcemy do niego podłączyć więcej kamer.

Gdzie kupić gotowy zestaw do monitoringu? Tylko od firmy, która specjalizuje się w tej branży. Po pierwsze możesz liczyć na fachową pomoc sprzedawców i duży wybór urządzeń. Po drugie zestaw będzie zawierać nie tylko podstawowe elementy, ale również komplet akcesoriów niezbędnych do prawidłowego montażu.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.