Strona główna » Farby metaliczne do malowania mebli drewnianych i laminowanych

Farby metaliczne do malowania mebli drewnianych i laminowanych

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Farby metaliczne Liberon są przeznaczone do malowania drewna, laminatów, a nawet metalu. Nie trzeba usuwać starych powłok, ani stosować gruntu. Farby metaliczne mogą być z połyskiem lub matowe.

Do wyboru jest 8 kolorów farb metalicznych: Aluminium, Ciemne Srebro, Szara Stal oraz Blade Złoto – w wersji Mat oraz Złoto, Miedź, Srebro i Cynę – w wariancie Połysk. Można je dowolnie ze sobą zestawiać, tworząc oryginalne połączenia kolorystyczne.

Mebel drewniany odnowiony farbami Liberon

Malowanie mebli farbami metalicznymi

  • Farbę należy nakładać na suchą, czystą, odtłuszczoną i odpyloną powierzchnię. Przed malowaniem powierzchnię trzeba przeszlifować drobnym papierem ściernym – gradacja 240. Na koniec odpylić.
  • Cienką warstwę produktu nakładamy równomiernie za pomocą pędzla do farb akrylowych lub wałka, pamiętając, aby ostatnie pociągnięcia wykonywać w jednym kierunku (wzdłuż słojów w przypadku drewna).
  • Pozostawiamy do wyschnięcia na 6 godzin.
  • Następnie nakładamy drugą warstwę farby (bez szlifowania!) i czekamy 12 godzin do wyschnięcia.
  • Pełne właściwości i odporność powłoka uzyskuje po 20 dniach. Do tego czasu należy chronić powierzchnię przed uderzeniami, zaplamieniem i czyszczeniem.

Liberon farba metaliczna matowa

Co można malować farbami metalicznymi?

Farby nadają się do malowania drewna, nie tylko surowego, ale i takiego, które wcześniej już było malowane, lakierowane czy bejcowane. Można także nimi malować powierzchnie laminowane, a nawet metalowe.

Co ważne nie wymagają żadnych podkładów, ani usuwania starych powłok.

Opakowanie i cena: 0,5 l – 57 zł

  Farby do drewna - idealne do malowania mebli

Może Cię zainteresować: