Strona główna » Ergonomia snu wg marki Hilding – 10 wskazówek

Ergonomia snu wg marki Hilding – 10 wskazówek

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
materace Hilding

Wygodne materace marki Hilding znalazły się w czołówce materacy dostępnych w Polsce. Ich producent Anders Hilding przywiązuje ogromną wagę do odpowiednio dobranych komponentów tj. różnego rodzaju pianek, sprężyn kieszeniowych, a także naturalnych materiałów w postaci włókien kokosowych, agawy czy filcu. Nie bez znaczenia jest także staranne wykończenie. Wszystko to wpływa na higienę oraz ergonomię snu. W jaki sposób materace marki Hilding poprawiają jakość naszego wypoczynku? Sprawdźmy!

Materace we Wrocławiu marki Hilding – ergonomia snu

Dobrej jakości materace we Wrocławiu marki Hilding to doskonały dowód na wspaniałą politykę firmy, która sprawdza się od lat. Hilding Anders – światowy lider wśród producentów materacy, postawił na jakość materacy. Do produkcji materacy wykorzystywane są najnowocześniejsze technologie oraz sprawdzone materiały, które mają za zadanie zapewnić nam właściwą ergonomię snu.

Co to jest ergonomia snu? Polega ona na przygotowaniu sypialni – w tym odpowiedniego łóżka oraz materaca, do cech anatomicznych człowieka, a także do jego potrzeb. Nie bez znaczenia na ergonomię snu mają dolegliwości tj. ból kręgosłupa, problemy z poruszaniem, ból mięśni i stawów, reumatyzm czy też tendencja do zimnych stóp.

materac Hilding Wrocław

Poznając właściwości poszczególnych materacy, możemy dobrać materac spersonalizowany. Jak to zrobić? Oto najcenniejsze wskazówki, którymi powinniśmy kierować się podczas wyboru materaca:

  1. Odpowiedni stopień twardości do naszych preferencji oraz wagi – im większa waga, tym twardszy materac. Stopień twardości odgrywa także ogromną rolę w profilaktyce chorób kręgosłupa – zarówno u młodych ludzi, osób w średnim wieku, jak i seniorów. Idealny materac dla osób, którym doskwiera ból kręgosłupa to materac medyczny Hilding Posodoble.
  2. Materac podzielony na 7 stref o różnym stopniu twardości – wspiera ciało na całej jego długości – szczególnie ważne u osób z dużą nadwagą, z szerokimi barkami, biodrami, a także kobiet w ciąży.
  3. Odpowiednia długość oraz szerokość materaca – duży materac 160×200 nadaje się, co prawda, dla dwóch osób, ale w niektórych przypadkach warto rozważyć zakup większego materaca.
  4. Odpowiednia wysokość łóżka i materaca oraz stelaż z możliwością regulacji wysokości – dzięki temu łatwiej jest nam siadać oraz wstawać z łóżka. Stelaże z regulacją wysokości pozwolą nam także dostosować wysokość materaca – u góry lub na dole. Ma to duże znaczenie dla osób, które lubią lub ze względów zdrowotnych muszą spać oraz odpoczywać w pozycji na wpół siedzącej. Przy słabym krążeniu w nogach oraz gdy zbiera się w nich woda, zalecane jest spanie z nogami położonymi wyżej od pozostałych części ciała. W tym przypadku należy ustawić odpowiednio wysokość w dole łóżka.
  5. Sprężysty materac, na którym (zwłaszcza osobom z nadwagą oraz osobom starszym) łatwiej zmieniać pozycję.
  6. Miękki materac z termoelastyczną pianką (np. materac medyczny Hilding Rumba), która przyjemnie otula do snu – idealny dla zmarzluchów oraz osób z reumatyzmem. Termoelastyczna pianka Visco jest stosowana m.in. w przypadku materacy medycznych, które mają na celu zapobiec powstawaniu odleżyn.
  7. Antyalergiczny materiał z dobrą cyrkulacją powietrza oraz łatwy do utrzymania w czystości – najlepiej materac ze zdejmowanym pokrowcem dla osób cierpiących na alergie (np. lateksowy materac Hilding Melody).
  8. Osobny materac na lato i zimę. Ciekawym rozwiązaniem są materace nawierzchniowe np. materac nawierzchniowy na lato Hilding Tenor z chłodzącą pianką FloFom oraz materac nawierzchniowy na zimę Hilding Tenor z termoelastyczną pianką Visco.
  9. Dwustronny materac dla nastolatków o różnym stopniu twardości, który „rośnie wraz z dzieckiem”. Wystarczy przewrócić go na drugą stronę, by dostosować stopień twardości materaca do wzrastającej wagi dziecka (np. Hilding Breakdance oraz Hilding Funky).
  10. Właściwa cyrkulacja powietrza – wietrzenie sypialni to najważniejsza czynność, jaką powinniśmy wykonać codziennie, zanim położymy się spać. Odpowiednie łóżko oraz „oddychający” materac np. dzięki zastosowaniu otwartokomórkowej pianki oraz przepuszczającego powietrze pokrowca.
  Jak dbać o materac w sypialni

Dobrej jakości materace – gwarancja na 15 lat

Hilding Anders cieszy się pozytywnymi opiniami użytkowników, którzy cenią sobie dobrą jakość materacy. Jakość to jednak nie wszystko. Źle dobrany materac dobrej jakości może sprawić, że będziemy budzić się niewyspani. Dlatego w razie jakichkolwiek pytań oraz niejasności warto skonsultować się ze specjalistą, który pomoże nam wybrać odpowiedni materac do naszych preferencji oraz potrzeb. Wówczas materac zapewni nam komfort podczas wypoczynku oraz snu przez długie lata. Gwarancja na materace marki Hilding wynosi nawet 15 lat – przy odpowiednim wyborze oraz właściwym użytkowaniu.

Materace produkowane przez Hilding Anders są rekomendowane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/. Pamiętajmy, że dobrze wybrany materac pozwala nam cieszyć się spokojnym snem, ale i wspomaga w wielu dolegliwościach m.in. w przypadku chorób kręgosłupa.

materac do sypialni

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.