Strona główna » Dwupokojowe mieszkanie z ciemną kuchnią

Dwupokojowe mieszkanie z ciemną kuchnią

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

W moim dwupokojowym mieszkaniu (38 metrów) jest ciemna kuchnia. Planuję remont mieszkania. Usunąć tę ściankę czy ją wykorzystać?

Ile może kosztować zlikwidowanie tych ścianek. Nie wiem też co zrobić z metalowymi, brzydkimi futrynami drzwi do pokoi i kuchni.

Zacznijmy od kuchni i pokoju dziennego. Proponuję całkowicie wyburzyć ściankę działową między kuchnią a pokojem. Należy ją usunąć aż do samego sufitu i nie zostawiać zakrągleń, łuków itp. Wtedy optycznie od razu mieszkanie będzie większe. Na umownej granicy pokoju i kuchni można postawić stół z krzesłami. Koszt wyburzania ścianki działowej jest mały, ale jednak radzę taki koszt ustalić z ekipą remontową przed rozpoczęciem prac.
Co do futryn – proponuję wymienić drzwi i futryny na drewniane czy okleinowane. Osłanianie metalowych futryn lub ich malowanie nie przynosi dobrych efektów estetycznych. Ponieważ usuwa pan ścianę kuchni – nie będzie też drzwi. Dobrze byłby zlikwidować również drzwi z przedpokoju do pokoju dziennego poszerzając wejście, a tym samym powiększając przestrzeń. Proponuję pozostawić jedynie drzwi do łazienki i sypialni.
Komplet drzwi z futryną można już kupić za ok. 1100 zł, do tego ok. 200 zł koszt montażu.
Jeśli chodzi o koszt remontu, to z moich doświadczeń wynika, że przy małym mieszkaniu jest to około 2200 zł za metr kwadratowy mieszkania (włącznie z umeblowaniem kuchni, wyposażeniem łazienki, nowymi podłogami, robocizną itp.)

Proponuje również zrobić wejście do sypialni na ścianie sąsiadującej w dużym pokojem, a nie przedpokojem. Dzięki temu w przedpokoju powstanie świetne miejsce na dużą szafę do zabudowy. Drzwi przesuwane do małych mieszkań

Zaś drzwi do sypialni mogą być przesuwane – albo takie jak proponują producenci szaf. Dzięki temu drzwi nie będą zajmowały miejsca, a kiedy je rozsuniemy powstanie duża przestrzeń łącząca pokój dzienny z sypialnią.

  To warto wiedzieć o ogrzewaniu podłogowym w kuchni

Konsultacja Katarzyna Walicka www.studio-zero.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.