Strona główna » Dwie sofy w salonie – jak ustawić dwie kanapy w salonie?

Dwie sofy w salonie – jak ustawić dwie kanapy w salonie?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
2 sofy w salonie i kwiaty, rośliny


Aranżacja salonu z dwiema sofami jest coraz częściej spotykana w nowoczesnych wnętrzach. Najchętniej wybieranym rozwiązaniem jest wybór dwóch identycznych modeli, ustawionych równolegle lub prostopadle względem siebie. Sprawdź, czy warto zdecydować się na dwie kanapy zamiast narożnika, a także jakie ustawienie wybrać do swojego salonu!

Dwie kanapy w salonie – czy warto?

Funkcjonalność narożnika sprawia, że ten mebel na dobre zagościł w naszych wnętrzach. Choć jest niezwykle praktyczny, niekoniecznie odnajdzie się w niektórych stylach wnętrzarskich. Szczególnie mowa tutaj o vintage, rustykalnym, art déco. W dwóch sofach do salonu ustawionych naprzeciwko siebie warto postawić na przełamanie klasycznego rozwiązania, jest to idealna szansa na odświeżenie wyglądu naszego wnętrza.

Trzeba jednak zauważyć, że trend ustawiania dwóch kanap zdobywa coraz większą popularność niezależnie od stylu. Takie rozwiązanie będzie prezentowało się rewelacyjnie szczególnie w jasnych i dużych wnętrzach. To także funkcjonalne rozwiązanie, jeśli potrzebujemy więcej miejsca do wypoczynku lub często przyjmujemy gości.

dwie białe sofy w salonie

Dwie sofy do salonu – jakie wybrać?

Decydując się na dwie sofy zamiast narożnika, warto kierować się kilkoma istotnymi aspektami. Są to przede wszystkim wymiary pomieszczenia, wymiary sof, a także kwestia dodatków, które powinny uzupełnić strefę wypoczynku. Oczywiście warto też wziąć pod uwagę istniejący już w salonie wystrój, aby jak najlepiej dobrać do niego meble.

Przede wszystkim, wybrane przez nas kanapy muszą być spójne stylistycznie. Nie oznacza to, że muszą być identyczne, aczkolwiek takie rozwiązanie jest spotykane najczęściej i z pewnością ułatwi nam aranżację wnętrza. Doskonale sprawdzą się modele sof o różnej długości – na przykład dwuosobowa i trzyosobowa. Taka asymetria zmieni wygląd salonu, czyniąc go ciekawszym.

  Kolory do pokoju

Jak ustawić dwie sofy w salonie?

Najczęściej spotyka się ustawienie sof naprzeciw siebie lub na kształt litery L. Kwestia wyboru zależy oczywiście w dużej mierze od wystroju salonu oraz jego wymiarów. Jeśli ustawisz dwie sofy w „L”, pomiędzy nimi znajdzie się idealne miejsce na ustawienie niewielkiego stolika, na którym możemy postawić np. lampę czy roślinę doniczkową. Jest to także praktyczniejsze rozwiązanie, jeśli planujemy zakup jednej z sof z funkcją spania.

Ustawienie dwóch kanap naprzeciwko siebie sprawdzi się, szczególnie gdy na równoległej ścianie znajduje się kominek, a my potrzebujemy więcej przestrzeni w porównaniu do tego, które oferuje nam pojedyncza sofa lub narożnik.

Takie ustawienie sprzyja rozmowom, zatem będzie doskonałym rozwiązaniem w przypadku osób, które cenią spędzony wspólnie czas z rodziną i przyjaciółmi. Umożliwi nam to prowadzenie swobodnej rozmowy, przy zachowaniu kontaktu wzrokowego. Równoległe ustawienie kanap sprawdzi się także w wąskich salonach – w ten sposób zminimalizujemy ryzyko optycznego przytłoczenia przestrzeni.

sofy w salonie

Dwie sofy czy narożnik – co wybrać?

Ustawiając pod ścianami dwie sofy na kształt litery L, otrzymasz podobny efekt do narożnika, zyskując dodatkowe miejsce na np. ustawienie lampki czy stolika z ozdobami. Z tego powodu taki wybór sprawdzi się także w przypadku mniejszych salonów, a najważniejszą rolę będzie tutaj spełniać odpowiednie ustawienie. Jeśli salon będzie spełniał funkcję sypialni, praktyczniejszym i wygodniejszym rozwiązaniem będzie zakup narożnika. Porównując dwie sofy do narożnika o przybliżonych wymiarach, to ten drugi mebel zapewni nam więcej komfortu, między innymi umożliwiając nam ułożenie nóg na podnóżku (krótszym boku narożnika).

Dwie sofy w salonie to fantastyczny sposób na przełamanie monotonii. Narożniki, choć praktyczne, są już dosyć oklepane. Taka zmiana może wprowadzić powiew świeżości, a także całkowicie odmienić charakter salonu.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.