Strona główna » Dalmierz – przydatny gadżet dla majsterkowicza

Dalmierz – przydatny gadżet dla majsterkowicza

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Dalmierz jest najnowocześniejszym rodzajem miarki. Są modele bardzo zaawansowane, kosztujące niemałe pieniądze, ale są też wersje przeznaczone dla majsterkowiczów. Te ostatnie są prostsze, tańsze, ale co istotne, doskonale spełniają swoją podstawową funkcję, czyli precyzyjne mierzenie odległości. Na przykład dalmierz Stanley TLM65 jest takim urządzeniem.

Używanie dalmierza ułatwia i przyspiesza wykonywaną pracę. Nawet kiedy mierzymy wymiary ścian przed malowaniem, by kupić odpowiednią ilość farby, dalmierzem zrobimy to szybko i precyzyjnie, bez odsuwania mebli, które stoją na drodze.

Co mierzy dalmierz?

Najbardziej docenia się dalmierz, gdy pracuje się samemu i trzeba zmierzyć długi odcinek. Poza tym mierzenie odległości od ściany do ściany, tam gdzie stoi np. kanapa czy inny mebel jest dużo łatwiejsze – kładziemy dalmierz na podłodze i „łapie” odległość pod meblem. Z tradycyjną miarką nie jest tak prosto – szczególnie, gdy pomiary musi zrobić jedna osoba.

Dalmierz przyda się również, gdy potrzebna jest nam nie tylko dokładna odległość, ale także powierzchnia i objętość – na urzadzeniu wystarczy nacisnąć przycisk.

Lekki i poręczny model TLM65 dokonuje pomiary w zakresie od 0,21 do 20 metrów z dokładnością ± 3 mm. Nie trzeba spisywać na kartce pomiarów wykonanych miarką i wchodzić na drabinę – wystarczy wycelować, przycisnąć guzik, a na wyświetlaczu pojawi się żądana wartość.

Obliczona w ten sposób odległość, pole powierzchni ściany, sufitu lub podłogi, czy też kubatura całego pomieszczenia, pomoże nam dokładnie oszacować zakres prac oraz ilość materiałów potrzebnych np. do położenia wylewki, malowania, układania glazury czy tapetowania.

Jak działa dalmierz?

Jak działa dalmierz Stanley TLM65? Po naciśnięciu przycisku wysyła impuls laserowy, który po osiągnięciu miejsca pomiaru wraca do odbiornika w dalmierzu. Wykonane w ten sposób pod różnym kątem, błyskawiczne i precyzyjne pomiary pozwalają oszczędzić czas oraz pieniądze na zakup materiałów wykończeniowych.

  Szary i czerwony kolor w kuchni

Dalmierz Stanley TML65 jest dostępny w renomowanych sklepach narzędziowych i marketach budowlanych na terenie całego kraju.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.