Strona główna » Czy warto kupić pralkę parową?

Czy warto kupić pralkę parową?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Na prasowanie narzeka wiele osób. Uznaje je za szczególnie uciążliwy obowiązek. Przez lata wirowanie prania na niższych obrotach było polecane jako dobry sposób, by choć trochę ułatwić sobie to zadanie. Oznaczało jednak dłuższy czas suszenia. Na szczęście nowoczesne modele pralek mają programy parowe, które znacznie redukują czas i wysiłek potrzebny na prasowanie.

Działanie pary

Para szybko przenika w głąb tkaniny, rozluźniając włókna i wygładzając fałdy oraz zagniecenia. Pralka wykorzystuje parę na podobnej zasadzie, jak żelazko. Dodatkowo, para pochłania nieprzyjemne zapachy, działając jak świeże powietrze, tylko znacznie szybciej.

Programy parowe nie tylko ułatwiają prasowanie. Są doskonałe do odświeżania odzieży, która była krótko noszona i nie wymaga prania. Zazwyczaj nowoczesne pralki oferują kilka takich programów: do tkanin bawełnianych, materiałów syntetycznych czy typowy program odświeżania nieprzyjemnych zapachów, zalecany do eleganckich sukni czy garniturów noszonych przez jeden wieczór np.w zadymionym pomieszczeniu.

Pralki z programami parowymi są już dostępne w Polsce, zarówno w wersji klasycznej czyli ładowanej od przodu np. Electrolux EWF127570W jak i te ładowane od góry, np. EWT136551W. Oprócz programów parowych w obydwu pralkach zastosowano funkcję Nowy Time Manager, dającą pełną kontrolę nad czasem i długością prania. Energooszczędne, o niskim poziomie zużycia wody i o najwyższej klasie skuteczności prania zadbają nie tylko o pranie, lecz także o środowisko i Twoje rachunki za prąd i wodę.

Zdjęcia i konsultacja:

  Czysty smak owoców i warzyw

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.