Strona główna » Czy drewno i kafel to dobre połączenie?

Czy drewno i kafel to dobre połączenie?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Mam podłogę z klepek ułożonych w jodełkę. Będą cyklinowane. Chcę część podłogi wyłożyć kaflami. Czy istnieje jakieś ryzyko przy połączeniu drewna z kafelkami? A drugie pytanie – czy można zdjąć podłogę i ułożyć ją ponownie w inny wzór?

Jeśli chodzi o łączenie drewna z kaflami, to konieczna jest szczelina tzw. dylatacyjna, którą najlepiej wypełniać korkiem. Drewno bowiem pracuje, więc taka szczelina jest niezbędna. Można też kupić gotowe listwy do łączenia dwóch rodzajów podłóg ze sobą, ale one są zdecydowanie bardziej widoczne niż korek.

Jednak sugerowałabym zastanowić się jeszcze nad decyzją wyrzucenia części podłogi drewnianej i położenia na jej miejscu kafli. W pokoju drewno jest niezastąpione. Skoro jak rozumiem parkiet będzie cyklinowany, to można pomalować go twardym, odpornym lakierem (półmat lub mat) i będzie służył wiele, wiele lat.

Co do możliwości przełożenia parkietu z wzoru jodełka na inny, to jak najbardziej jest taka możliwość. Parkiet zdejmuje się i układa od początku. Przy tej okazji można wymienić mocno uszkodzone lamelki.

  Kominek, który grzeje na sto procent

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.