Strona główna » Co to jest Smart TV i dlaczego warto postawić na inteligentny telewizor?

Co to jest Smart TV i dlaczego warto postawić na inteligentny telewizor?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
dlaczego warto postawić na inteligentny telewizor?

Dzisiejsze telewizory zachowują się niemal jak komputery! Dają użytkownikowi znacznie więcej możliwości, które okazują się przydatne zarówno podczas wolnego czasu, jak i w godzinach pracy zdalnej. Czy wiesz, co to jest Smart TV i dlaczego warto rozważyć posiadanie inteligentnego telewizora?

Co to jest Smart TV?

Jeżeli zastanawiasz się, czym jest Smart TV, co to znaczy i dlaczego to pojęcie stało się tak popularne, to warto zacząć od wyjaśnienia, że mowa tutaj o inteligentnych telewizorach, które pozwalają na dostęp do internetu oraz instalację niezbędnych nam aplikacji.

Dzięki temu użytkownik ma możliwość korzystać nie tylko z podstawowych kanałów, jakie zapewnia telewizja kablowa, ale również grać w ulubione gry, słuchać muzyki, być na bieżąco ze sportowymi wydarzeniami czy informacjami ze świata. W jaki sposób jest to możliwe? Okazuje się, że to jedno urządzenie, które pozwala korzystać z prawie 500 aplikacji: najważniejsze z nich to VOD, gry trzymane w chmurze, ale też aplikacje muzyczne oraz informacyjne.

Jak wygląda Smart TV w telewizorze?

To marka Samsung w roku 2009 postanowiła podłączyć telewizor do internetu. W rezultacie dzisiaj możemy korzystać z wariantów Smart TV, które pozwalają nam na znacznie więcej. O czym dokładnie mowa? Warto zacząć od tego, że wyszukiwanie treści, które nas interesują, jest niesamowicie proste i szybkie! Wybierając Smart TV od marki Samsung, możemy też spersonalizować układ zainstalowanych aplikacji i zmieniać go w dowolnym momencie. 

Sterujemy naszym telewizorem przy pomocy pilota, gdzie poszczególne guziki pozwalają nam na szybkie przełączanie pomiędzy oglądanymi treściami. 

Czemu warto wybrać telewizor Smart TV?

Tak duża popularność telewizorów Smart TV to zasługa możliwości, jakie oferują te urządzenia. Przede wszystkim pozwalają zrezygnować z oglądania jedynie kanałów telewizyjnych, których program jest nam z góry narzucony. Oczywiście dalej możemy z nich korzystać, ale przede wszystkim mamy możliwość wyboru innych aplikacji streamingowych oraz tych, które pozwalają nam wypożyczać i kupować filmy w dowolnym momencie.

  Nowoczesne meble kuchenne; co sądzą o nich projektanci

Nasz telewizor Smart TV zastąpi nam również monitor komputerowy podczas grania w ulubione gry. Na dużym ekranie każdy szczegół wygląda jeszcze lepiej! Warto wybrać taką rozdzielczość ekranu, jaka najbardziej nas satysfakcjonuje i będzie pasowała do wnętrza oraz odległości kanapy od monitora.

Postaw na Smart TV od marki Samsung, aby przekonać się, jak dużym ułatwieniem jest możliwość korzystania z internetu na Twoim telewizorze. W jedną chwilę możesz również wyświetlić treści ze smartfona na dużym ekranie, czyli na przykład pokazać znajomym zdjęcia z wyjazdu czy zobaczyć w większym formacie materiały, które są Ci niezbędne do pracy. 

Telewizor ze Smart TV, który wybierzesz z oferty marki Samsung, pozwoli Ci na korzystanie z aplikacji SmartThings. W ten sposób możesz kontrolować wszystkie urządzenia w Twoim domu, które są z nią kompatybilne. Steruj nimi nie tylko z poziomu komputera czy telefonu, ale również swojego telewizora! 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.