Strona główna » Co mówi się o oknach drewnianych?

Co mówi się o oknach drewnianych?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Wybierając nowe okna stanęliśmy przed dylematem – czy mają to być okna drewniane czy PVC? I te i te mają wysoką jakość i zbliżone parametry. Jak producenci drewnianych przekonują do zakupu?

Faktycznie oba rodzaje okien mają zalety i bardzo podobne parametry. A co mówią producenci okien drewnianych? Oto kilka zdań od Stolbudu Włoszczowa.

– Drewno to surowiec od wieków wykorzystywany do produkcji okien. Sprawdzony, naturalny materiał, a dziś dzięki coraz nowocześniejszym technologiom stolarka wykonana z tego materiału spełnia wysokie wymagania techniczne i jest wyjątkowo trwała.
– Aby zapobiec paczeniu się okna stosuje się drewno klejone warstwowo. Ramy okienne wykonane z drewna klejonego są o wiele trwalsze niż te wykonane metodą tradycyjną. Technologia produkcji profili z kilkuwarstwowej klejonki wymaga starannego wyselekcjonowania i przygotowania materiałów, co eliminuje sęki, spękania i inne niedoskonałości. Dzięki temu ramy pozostają proste niezależnie od warunków atmosferycznych.
– Większa niż w oknach PVC sztywność profili ma także inne zalety. Przede wszystkim profile z drewna lepiej chronią przed hałasem i mają lepszą izolacyjność cieplną. Gruba konstrukcja ramy pozwala ponadto na zastosowanie szklenia ‘akustycznego’ bądź ‘energooszczędnego’. Specjalny system szklenia pozwala na uzyskanie współczynnika izolacyjności akustycznej na poziomie Rw=42dB w oknie Akustik i parametrze izolacyjności termicznej Ug = 0,6 (W/m2K)
– W odróżnieniu od okien plastikowych, stolarka drewniana bardzo długo utrzymuje wysoką wytrzymałość na działanie ognia. Dzięki dużej sztywności profili okien drewnianych, są one również trudne do sforsowania przez włamywaczy.
– Okna drewniane zachwycają swoim klasycznym wyglądem. Elegancko wyglądające drewniane ramy mogą być wykonane w dowolnym kształcie i wielu odcieniach. www.stolbud.pl

zdjęcia Stolbud

  Bezpieczny pokój dziecka

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.