Strona główna » Co do skórzanej kanapy w kolorze koniaku

Co do skórzanej kanapy w kolorze koniaku

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Zamierzam urządzić salon nadając mu ciepły, przytulny, a zarazem designerski wygląd. Mam narożną skórzaną kanapę w kolorze koniaku. Jaki stolik do kawy kupić, jakie wybrać kolory, materiały? Jaki kolor ścian będzie najlepszy? Jakie zasłony, dodatki?

Jak rozumiem ta koniakowa kanapa ma piękny, naturalny kolor ciemnej skóry. Dobry zakup! Do takiej kanapy nowocześnie, a jednocześnie ciepło będzie wyglądało np. ciemne drewno wenge. Wiele jest teraz stolików, komód i komódek, szafek, dodatków właśnie z ciemnego drewna.

Proponuję, by tłem dla tych różnych odcieni brązów był kolor szary. To modny kolor i z powodzeniem wypiera beże, które do niedawna królowały w połączeniu z brązami. Ściany w tym kolorze podkreślą piękno drewna i będą dobrym tłem dla kanapy. Oczywiście odcień szarego powinien być dość jasny, by pokój nie stał się smutny. Warto kupić najpierw próbkę koloru w sklepie, gdzie są mieszalniki do farb (mała puszka za ok. 5 zł) i wypróbować w pokoju.

Dla dodania designerskiego (jak pan to fajnie określił)  wyrazu, można dołożyć nieco stalowych dodatków – lampka, wazon, misy, ramki na zdjecia, ramki obrazów, świeczniki itp.

Na zdjęciu obok widać takie połączenie kolorystyczne – kanapa koniakowa, ciemny stolik i szare zasłony, poduchy. Wprawdzie to wnętrze ma raczej kobiecy styl, jednak wystarczy, by stolik był prosty, a zasłony nie miały wzorków i już będzie to bardziej męski, nowoczesny pokój.

Właśnie – zasłony. Najlepiej o dwa tony ciemniejsze od koloru ścian . Np. z grubo tkanej tkaniny jak len czy materiały sztuczne, ale o podobnym splocie.

Powodzenia i zachęcam do przysłania nam zdjęć z efektem 🙂

zdjęcie Dekoria.pl

  Na ludowo

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.