Strona główna » Blaty kuchenne z tworzyw nowej generacji

Blaty kuchenne z tworzyw nowej generacji

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Blaty kuchenne z tworzywa zwanego Silestone, czyli konglomeratu kwarcowego, w którym jest 94 procent kwarcu, robią furorę w projektach architektów i studiów kuchennych na całym świecie! Drugie świetne tworzywo o różnorodnych odcieniach i wzorach to Dekton – powierzchnia w 100% naturalna, wykonana metodą spiekania i ultrakompresji cząsteczek.

Silestone to niezwykle trwały materiał w porównaniu z ciężkimi i nasiąkliwymi blatami z kamienia naturalnego, czy trudnym w utrzymaniu drewnem. Jest odporny na działanie środków chemicznych i plam powstających podczas codziennej eksploatacji (Silestone ma praktycznie zerową porowatość).

  • W ofercie Cosentino jest kilkadziesiąt odcieni i tekstur blatów Silestone
  • Tworzywo Silestone sprawdza się na blatach i jako okładzina frontów
  • Są także zlewozmywaki Integrity, wykonane z jednej bryły materiału Silestone i dostępne w większości kolorów z portfolio, dzięki czemu jeszcze łatwiej osiągnąć wrażenie doskonałej integracji strefy przygotowywania posiłków.

Ekologia i trwałość, czyli blaty Dekton

Blat Dekton – Trilium, seria Industrial; Cosentino

Dekton to powierzchnia w 100% naturalna, wykonana metodą spiekania i ultrakompresji cząsteczek. Płyty ultrakompaktowe powierzchni Dekton, produkowane w formacie 320 x 144 cm, są wykorzystywane na typowe blaty, ale i na duże wyspy kuchenne. Są wyjątkowo odporne na zarysowania i całkowicie odporne na przebarwienia. Materiał ten daje praktycznie nieograniczone możliwości jeśli chodzi o aranżację wnętrza kuchennego – komentuje Marcin Fatyga, CDO marki ernestrust.

W najnowszych projektach architekci często łączą dwa lub trzy odcienie Dektonu, tworząc z niego zarówno okładzinę ściany, fronty kuchenne, jak i blat roboczy, podłogę, czy schody. DEKTON umożliwia montowanie dowolnie zaprojektowanych jednoelementowych blatów, bez cięć i połączeń. Taki blat ma całkowicie jednorodną powierzchnię, doskonale komponującą się z różnymi wystrojami wnętrz.

Już nie połysk w kuchni – teraz mat

Meble kuchenne lakierowane na wysoki połysk ustępują teraz miejsca wykończeniom w macie. Niezależnie od metrażu, większość projektów kuchennych oscyluje blisko bieli w nordyckich, śnieżnych odcieniach, grafitu, kolorów naśladujących naturalny kamień i kolorów ziemi. Pojawia się więcej odważnych połączeń konglomeratu z drewnem czy spieku ze stalą. Odważne, krzykliwe barwy rezerwowane są teraz raczej dla sprzętów gospodarstwa domowego lub designerskich gadżetów, bo w kuchni bez dwóch zdań króluje natura!
Więcej na: www.cosentino.com/pl-pl/

  Nowocześnie urządzony apartament

Może Cię zainteresować: