Strona główna » Biblioteka w mieszkaniu – dobry pomysł

Biblioteka w mieszkaniu – dobry pomysł

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Miejsce na książki jest w każdym domu. Osoby, które mają duże zbiory, zastanawiają się często gdzie wszystkie książki zmieścić, a może część pochować do kartonów? Wręcz odwrotnie – książki są ozdobą domu jeśli ciekawie je wyeksponujemy.

Niezastąpione w tym są biblioteki. Projektowane na wymiar mogą być nie tylko w gabinecie, ale i w pokoju dziennym, holu. Nie polecamy jednak przechowywania dużej ilości książek w sypialniach, bowiem kurz niezwykle lubi osadzać się wśród literatury i przy pokażnych zbiorach trudno jest na co dzień skutecznie go pozbywać.
Oczywiście idealnie, gdy w mieszkaniu jest oddzielny gabinet, pracownia, biblioteka domowa. Tam zabudowa biblioteczna będzie grała główną rolę. Są firmy takie jak Fabryka Wnętrz, które od lat specjalizują sie w projektowaniu i wykonywaniu bibliotek. Produkowane z litego drewna mogą być barwione na wiele kolorów. Dzięki takiej zabudowie wykorzystamy każdy centymetr pokoju czy holu, i co bardzo ważne, również jego wysokość. Nawet przy bardzo wysokich pomieszczenianach Fabryka Wnętrz zaprojektuje i wykona bibliotekę aż pod sufit.
By wygodniej korzystać z tego mebla, specjaliści proponują drabinki idealnie dopsaowane do zabudowy. Można je przesuwać w dowolne miejsce – tam gdzie akurat potrzebujemy sięgnąć po książkę. Na zamówienie klienta Fabryka Wnętrz projektuje również wysuwane blaty – kiedy potrzebujemy usiąśc i coś napisać czy po prostu poczytać przy biureczku, wysuwamy blat z dolnej części zabudowy (jak na zdjęciu).
Więcej o bibliotekach oraz kuchniach z salonu Fabryka Wnętrz  

  Kuchnia angielska

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.