Strona główna » Białe ściany – dobry pomysł

Białe ściany – dobry pomysł

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Biel ma wiele zalet aranżacyjnych. Daje wrażenie czystości, spokoju i równowagi. To kolor uniwersalny, który świetnie sprawdza się w mieszkaniach w różnym stylu, a dodatkowo – stosunkowo prosty do zastosowania w wystroju wnętrz.

O walorach bieli najprościej możemy przekonać się zimą. Gdy śnieżny, lekki puch pokrywa wszystko wokół nas, doświadczamy uczucia spokoju, wytchnienia i wyciszenia. To dlatego we wnętrzach zaaranżowanych w kolorze białym łatwiej o relaks i nabranie dystansu wobec codziennych problemów. Biel łatwo komponuje się z innymi kolorami i elementami wyposażenia, stanowi doskonałe tło. Biel doskonale powiększa optycznie przestrzeń. Znakomicie odbija światło, rozjaśniając wnętrze i dodając przestronności.

Spis treści porady

Biel jako dobre tło

Wielkim atutem bieli jest jej „nieinwazyjność” – ten kolor w doskonały sposób pozwala zaistnieć elementom wyposażenia wnętrz. Biel wyostrza kształty przedmiotów, podkreśla inne kolory, które w jej otoczeniu zyskują na intensywności. Jest najbezpieczniejszym tłem dla domowej galerii zdjęć czy obrazów.

Białe wyciszenie

Połączenie białych ścian z drewnianą podłogą oraz z meblami i elementami wyposażenia wykonanymi z naturalnych materiałów, pozwoli stworzyć aranżację kuszącą przytulnym ciepłem oraz obietnicą relaksu i wyciszenia. By przestrzeń nabrała bardziej zdecydowanego charakteru, warto pokusić się o użycie szablonu i stworzenie oryginalnej, kwiatowej dekoracji ściennej w kontrastowym kolorze.

Jak działają na nas kolory

Gdy dominuje biel

Niemal całkowita biel aranżacji – białe ściany, meble, zasłony, lampy – wygląda niezwykle efektownie i wbrew pozorom, nie nuży. Biały kolor w dużej ilości nadaje wnętrzu lekkość i szlachetną elegancję. Takie wnętrze jest też stosunkowo łatwe w zmianie wystroju – przy nakładzie niedużych środków, wprowadzając dodatki w innych kolorach, możemy nadać aranżacji zupełnie nowy charakter.

Pokazane wnętrza są pomalowane farbą Tikkurila Pure White. Zaletą farby Pure White jest komfort aplikacji –doskonale się rozprowadza, nie kapie i dobrze kryje. Jest rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne.

  W kolorze soczystej papierówki - kuchnia

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.