Strona główna » Białe okapy w kuchni

Biel to kolor ponadczasowy – rozświetla wnętrze, optycznie je powiększa. Wpisuje się także w kanony współczesnych trendów. Nowoczesna kuchnia ceni sobie minimalizm, a żaden inny kolor nie spełnia tak dobrze tego wymogu jak właśnie biel. W ostatnich latach, w obawie przed zabrudzeniami wybieraliśmy głównie urządzenia w stalowym kolorze INOX. Jednak wbrew pozorom to biały sprzęt łatwiej utrzymać w czystości – kurz nie jest na nich widoczny, a tłuszcz i plamy są łatwe do usunięcia. Przedstawiamy cztery modele okapów, obok których nikt nie przejdzie obojętnie.

Biały okap Magnus White

Okap Magnus marki Ciarko Design to model, który znakomicie sprawdza się w większych kuchniach. Okap kominowy pracuje z wydajnością pozwalającą na oczyszczenie 760 m³ powietrza w ciągu godzin. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego, energooszczędnego silnika pobór mocy jest mniejszy o 30%, a urządzenie, pracując na pierwszym biegu, zużywa 90% mniej energii niż standardowy silnik o tej wydajności.

Warto dodać, że Magnus wyposażony jest w sensor zapachu – specjalny czujnik, który dopasowuje pracę okapu do aktualnie panujących warunków w kuchni. Wykonany z białego szkła idealnie prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach.

Biały okap Designum White

Jak sama nazwa wskazuje, model ten charakteryzuje się niezwykle ciekawym designem. Okap łączy w sobie mocno zarysowaną, prostokątną formę z obłymi dodatkami w postaci trzech małych, zaokrąglonych kwadratów na przodzie urządzenia.

To wydajne urządzenie oczyszcza 720 m³ powietrza w ciągu godziny. Głośność to zaledwie 52 dBA. Okap Designum może pracować w dwóch trybach: jako wyciąg lub pochłaniacz. Dotykowy panel sterowania pozwala na czterostopniową regulację prędkości pracy okapu.

Biały okap Illumia White

Illumia to flagowy model marki Ciarko Design. Wyróżniona prestiżowym tytułem RED DOT DESIGN AWARD 2013, jest idealnym połączeniem designerskiej estetyki, najnowszych technologicznych rozwiązań i doskonałych parametrów technicznych.

  Kuchnia w pokoju - dobry pomysł

Wydajność okapu to aż 760 m³/h. Sterowanie odbywa się za pomocą panelu dotykowego lub specjalnej aplikacji zainstalowanej w smartfonie. Wykonana z białego szkła Illumia doda każdej kuchni nowoczesnego charakteru i wysublimowanej elegancji. To kolejny, obok modelu Magnus, energooszczędny okap Ciarko Design.

Biały okap Hydria White

Hydria to wyspowy okap od Ciarko Design, cieszący się ogromną popularnością. Charakteryzuje się niezwykle ciekawym wzornictwem. Opływowy, cylindryczny kształt doskonale podkreśla wystrój nowoczesnych kuchni. Model wyposażony jest w oświetlenie LED, timer oraz panel dotykowy typu soft touch, dzięki czemu sterowanie jest intuicyjne i precyzyjne. Ustawienia okapu można zmieniać także za pomocą smartfona.

Zastosowane w Hydrii rozwiązania techniczne pozwalają na maksymalne wyciszenie silników bez ograniczania wydajności pracy urządzenia, która wynosi 700 m³/h. Okap oczyszcza powietrze nie zakłócając komfortu domowników – poziom dźwięku wynosi tylko 51 dBA. Dodatkowym atutem okapu Hydria jest jego energooszczędność. Model został wyróżniony tytułem DOBRY DESIGN 2013.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.