Strona główna » Bateria kuchenna jednouchwytowa czy dwuuchwytowa?

Bateria kuchenna jednouchwytowa czy dwuuchwytowa?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Kupujemy baterię do zlewozmywaka. Podoba nam się bateria w stylu retro, ale ma dwa pokrętła, jest dwuuchwytowa. Lepiej kupić jednouchwytową baterię kuchenną?
Do kuchni zdecydowanie lepiej wybrać baterię jednouchwytową! W kuchni musi być jak najwygodniej. Dlatego polecam baterie kuchenne jednouchwytowe.

Zalety baterii jednouchwytowej

Często mamy czymś ubrudzone ręce, a baterię z jednym uchwytem – jak te na zdjęciu – bez problemu obsłużymy, bo wystarczy unieść czy opuścić uchwyt. Regulacja wody dwoma pokrętłami jest w kuchni niewygodna. Poza tym bateria z dwoma uchwytami to wersja mniej ekonomiczna. Zanim dobierzemy ilość wody zimnej i ciepłej, tak, by nam odpowiadała jej temperatura, zużyjemy więcej wody niż w przypadku baterii jednouchwytowej.

Ile kosztuje bateria jednouchwytowa Deante

I co najważniejsze, nie trzeba rezygnować z baterii w stylu retro, by mieć model jednouchwytowy. Taką baterię kuchenną widać powyżej w galerii zdjęć.

Składana bateria jednouchwytowa

Wersją baterii kuchennej jednouchwytowej jest składana bateria Villeroy & Boch Como Shower Window. Została zaprojektowana specjalnie do zlewozmywaków montowanych przy oknie – nie ogranicza jego otwierania. W każdej chwili można ją unieść lekko do góry i położyć na boku. Powrót do stanu wyjściowego również zajmuje sekundę – niepotrzebne są żadne narzędzia.
Como Shower Window wygląda dokładnie tak samo jak bateria Como Shower w tradycyjnym wydaniu. Razem tworzą serię. Proste, jednouchwytowe baterie – wszystkie z wykończeniem ze stali szlachetnej, pasują do wielu rodzajów zlewozmywaków i różnorodnych aranżacji kuchennych. Wyciągana wylewka ułatwia m.in. mycie i płukanie owoców oraz dużych naczyń.
Bateria składana Villeroy Boch kosztuje ok. 2270 zł.

zdjęcia: Deante, Ferro, Kludi, Franke, Villeroy Boch

  Wygodna i designerska bateria kuchenna

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.