Strona głowna Porady ekspertaAranżacja kuchni Bateria kuchenna – czym czyścić

Bateria kuchenna – czym czyścić

przez pytanieomieszkanie
bateria chromowana Franke D-Plus Pull-Out

[paragraph]Mamy chromowaną baterie kuchenną i niestety jest w niektórych miejscach zakamieniona. Czym ja wyczyścić, czy są jakieś specjalne środki do mycia baterii??[/paragraph]

Nie ma specjalnego środka do mycia baterii kuchennych. Najważniejsze jest dbanie o baterię na co dzień. Należy regularnie je pielęgnować.

Jak dbać o baterię kuchenną?

Eksperci z firmy Franke polecają:

Przynajmniej raz dziennie umyć baterię wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń i wycierać suchą, miękką ściereczką czy kawałkiem miękkiej tkaniny bawełnianej. Do czyszczenia nie należy używać środków żrących takich jak preparaty wybielające, kwasy, zasady, środki odkamieniające i odrdzewiające.
Przynajmniej raz w miesiącu należy wykręcić i oczyścić szczoteczką z delikatnym środkiem czyszczącym sitka znajdujące się w wylewce (perlator). W przypadku silnych zabrudzeń sitka przed czyszczeniem można je namoczyć na kilka godzin w occie spożywczym.
W zależności od stopnia zabrudzenia wody, trzeba regularnie czyścić filtry w zaworach odcinających i nie usuwać z zaworów sitek filtrujących.

Na zdjęciu bateria chromowana Franke D-Plus Pull-Out

  Czy płyta gazowa jest demode?

Może Cię zainteresować: