Strona główna » Aranżacja trzypokojowego mieszkania

Aranżacja trzypokojowego mieszkania

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

[subtitle]Plan trzypokojowego mieszkania od dewelopera[/subtitle]

projekt_przed

Mamy nieduże mieszkanie do urządzenia. Narazie będziemy tu mieszkać we dwoje, jednak wkrótce we troje. Jak dobrze urządzić to małe mieszkanie, żeby było nam wygodnie. Chcemy mieć wygodną kuchnię, dobrze urządzoną sypilanię, miejsce na stół.

 

[subtitle]

Propozycja architekta

 

[/subtitle]

mieszkanie_1_aranzacja_2Mieszkanie jest bardzo ładne, choć rzeczywiście nieduże. W piewszej kolejności chciałabym zwrócić uwagę na fakt, że wszystkie otwory okienne w tym mieszkaniu mają wysokość 231 cm. Nie znam elewacji tego budynku, ale podejrzewam, że są one przeszklone na całej wysokości. W związku z tym umieszczenie zlewozmywaka pod oknem jest moim zdaniem niewykonalne. Przede wszystkim z uwagi na to, że trzeba doprowadzić tam zarówno wodę, jak i odprowadzić ścieki. Podobnie sprawa ma się ze zmywarką. Dlatego w swojej propozycji aranżacji kuchni umieściłam zlew oraz lodówkę po jednej stronie, a po drugiej stronie kuchenkę z piekarnikiem i okapem. Ten układ nie narusza ścian, ale pozwala odpowiednio ułożyć niezbędne instalacje.

Dodatkowo zwracam uwagę na grzejnik, który został zaprojektowany w wejściu do kuchni. To mało poręczne miejsce. Przeniosłabym go do przedpokoju, obok drzwi do sypialni lub zupełnie z niego zrezygnowała.
Jeśl musi zgadzać się bilans ciepła dla mieszkania, proponuję wyższy, ale nie szerszy, grzejnik w salonie. Na rynku są droższe, ale ładne i dekoracyjne grzejniki, Warto o takim pomysleć, jeśli ma stanowić element wyposażenia głównego pomieszczenia.
W swojej aranżacji przesunęłam ścianę łazienkową o 15-17 cm. W łazience z powodzeniem zmieści się wanna o długości 160 cm, natomiast salon zyska trochę powietrza i powierzchni na ustawienie stołu z krzesłami. Może być to stół kwadratowy, rozkładany. Na co dzień wystarczy w wersji złożonej, kiedy będzie potrzeba – stanie się większy.

Projekt Agnieszka Daszewska – architekt; mail: archemia.office@gmail.com

  Jak wybrać projektanta?

Może Cię zainteresować: