Strona główna » Aranżacja New Romantic w sypialni

Aranżacja New Romantic w sypialni

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Popularny w ostatnim czasie termin „new romantic” kojarzony jest przede wszystkim z nurtem muzycznym lat 80. Tymczasem określenie to coraz częściej wykorzystywane jest w aranżacji wnętrz. Styl ten niewiele ma wspólnego z modą na odważny makijaż czy ekscentryczne stroje. Odnosi się on do nowoczesnych stylizacji o charakterze romantycznym.

Przedstawione stylizacje z powodzeniem odmienią dotychczasowy wystrój pomieszczenia, tworząc uroczy, sielankowy klimat we wnętrzu.
Styl romantyczny
Choć z reguły to kobiety odnajdują się w stylu romantycznym, nie jest on zarezerwowany wyłącznie dla nich. Pastelowe, bogato zdobione dodatki zbudują nastrój i nadadzą wnętrzu zmysłowości. Idealnie sprawdzą się w dekoracji sypialni – miejsca, w którym odpoczywamy.
Wnętrza urządzone w stylu new romantic to subtelne połączenie nastrojowości z luksusem. W stylizacji dominują przygaszone, stonowane kolory: od różu, przez błękity, po szarości. Dlatego dobierając elementy wyposażenia wnętrza, starajmy się zachować lekkość wystroju. Przedmioty nie powinny być zbyt „ciężkie”, by nie zdominowały projektu pomieszczenia. Idealnie sprawdzi się tu duże dekoracyjne łóżko z pikowanym zagłówkiem. Przygotujmy miejsce pod komodę i toaletkę. Meble w jasnych kolorach, np. białym, odnajdziemy w nowej kolekcji Copenhagen (Dekoria.pl).
Jeżeli przestrzeń, którą dysponujemy pozwoli, możemy dodać ozdobny barokowy fotel. Na koniec dobierzmy dodatki. Tkaniny, które będą uzupełnieniem wystroju, powinny współgrać z subtelną kolorystyką pomieszczenia. Nie ma tu miejsca na odważne, intensywne barwy, dlatego zastąpmy je materiałami, które odnajdziemy m.in. w kolekcjach: Avinion, Isabelle czy Odisea. Poduchy, narzuta i inne elementy mogą korespondować  z wyglądem łóżka, choć niekoniecznie. W zależności od upodobania wybierzmy bardziej lub mniej ozdobne.

Zdjęcia z oferty sklepu Dekoria.pl

  Metamorfoza sypialni - proste zmiany, nowe kolory

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.