Strona główna » Wnętrza monochromatyczne

Wnętrza monochromatyczne

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Wnętrza monochromatyczne to kwintesencja dobrego smaku i elegancji. Niemniej jednak, z obawy przed nudą i monotonią często od nich stronimy, wybierając z pozoru łatwiejsze w wykreowaniu aranżacje wielobarwne. A niepotrzebnie…

 

Dekoracja ograniczona do jednej barwy to rozwiązanie efektowne i proste w wykreowaniu. – Decydując się na wystrój w wersji mono zyskujemy nie tylko gwarancję stworzenia niebanalnego wnętrza z charakterem. Warto pamiętać o kilku zasadach:

 

Jeśli nie wielość barw, to koniecznie mnogość odcieni
Aby aranżacja nie okazała się monotonna, wybierzmy jeden kolor bazowy, a następnie posługujmy się jego rozmaitymi odcieniami. Stawiając na zielenie, wybierzmy np. pastel na ściany, pozostawiając bardziej intensywną tonację (jak chociażby butelkową zieleń) na kanapy i rolety. Całość podkreślmy poduchami i dywanem w energetycznym odcieniu trawy. W ten jakże banalny sposób stworzymy wnętrze, którego nie powstydziłby się nawet profesjonalny dekorator.

Czas na strukturę
W celu urozmaicenia monochromatycznej dekoracji, warto także zestawić ze sobą materiały matowe z połyskującymi. Alternatywą dla osób poszukujących oryginalnych rozwiązań będą tutaj także zasłony sznurkowe, które mają dosyć nietypową formą. A warto wiedzieć, że na rynku dostępne też są te ozdobione mieniącymi się niczym kryształki koralikami.

Wybierz swój kolor
Decydując się na wnętrze utrzymane w jednej tonacji, warto podwójnie zastanowić się nad wyborem barwy przewodniej. Pamiętajmy, że poszczególne kolory nie tylko odzwierciedlają konkretne typy osobowości, ale też w istotny sposób wpływają na nasze samopoczucie. Pomarańczowy, dla przykładu, dodaje energii, podczas gdy niebieski wycisza, a zielony pozwala się zrelaksować i odprężyć. Alternatywą dla kolorów intensywnych są tonacje bardziej tradycyjne, jak np. biele, beże, czy szarości. Są to barwy niezwykle delikatne i neutralne, dzięki czemu przy ich wykorzystaniu zachodzi znacznie mniejsze ryzyko szybkiego znudzenia się wybraną kolorystyką.

 

zdjęcia www.e-lotari.pl

  Kolory do pokoju chłopca

Konsultacja: Kamila Prałat z firmy Franc Gardiner, producenta rolet Lotari i Prakto

 

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.