Strona główna » Wciąż się zastanawiasz? Masz przynajmniej 6 powodów, aby wybrać robot odkurzający!

Wciąż się zastanawiasz? Masz przynajmniej 6 powodów, aby wybrać robot odkurzający!

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
Wybór odkurzacza

Odkurzacz, czy robot? Wiele osób wciąż zadaje sobie to pytanie. Jednak jak się okazuje, chyba niepotrzebnie. W bezpośrednim „starciu” robot pozostawia tradycyjny sprzęt daleko w tyle. Porównaliśmy kluczowe cechy urządzeń odkurzających w tych dwóch wariantach i mamy dla nieprzekonanych nieco argumentów. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem robota odkurzającego, podpowiadamy korzyści jakich dostarcza taki sprzęt. Sprawdź, czego możesz się spodziewać.

1. Robot to oszczędność czasu i czystość bez Twojego wysiłku

Odkurzanie nie należy do ulubionych zajęć Polaków. I nikogo to chyba nie dziwi. To konieczność poświęcenia czasu i energii, czasem nawet każdego dnia, aby utrzymać podłogi w pożądanej czystości. Wybierając robot odkurzający możesz natomiast zaoszczędzić sporo czasu i przeznaczyć go na inną aktywność lub po prostu na odpoczynek.

Robot wyręczy Cię w odkurzaniu, będzie pracował niestrudzenie, także codziennie, a przy tym naprawdę skutecznie. Wysokiej klasy sprzęt tego typu dotrze we wszystkie zakamarki domu, posprząta pod meblami i wzdłuż krawędzi. Gdy jego akumulator rozładuje się, powróci automatycznie do bazy, aby go naładować, po czym wznowi pracę w miejscu, w którym ją przerwał.

2. Ten sprzęt pracuje imponująco skutecznie i naprawdę cicho

Po pierwsze, mamy tutaj wysokowydajne systemy filtracji oraz specjalne systemy szczotek, które usuwają z powierzchni brud, kurz, a także trudniejsze zabrudzenia oraz włosy i sierść zwierząt. Wybrane modele docierają głęboko w struktury odkurzanych dywanów i wykładzin, dlatego robot jest doskonałym rozwiązaniem niezależnie od tego, jakie typy podłogi masz w swoim domu. Roboty odkurzające należą także do najciszej pracujących urządzeń. Dodatkowo, na dywanach, czy innych miękkich podłożach praca robota staje się… jeszcze cichsza.

  KONKURS Prasowanie z patentem zakończony

3. Robot odkurzający zatrzyma do 100% alergenów

Jeśli tylko wybierzesz wysokiej klasy sprzęt wyposażony w wydajny, zaawansowany system filtrów możesz zapomnieć o alergenach w swoim domu. Robot przechwyci i zatrzyma nawet do 100% pyłków, roztoczy, pleśni, grzybów i zwierzęcej sierści (filtry dostosowane są do zabrudzeń o wielkości do 10 mikronów).

4. Jeśli będzie taka konieczność, robot wykona dodatkowy cykl sprzątania

To kolejna dobra wiadomość dla alergików. W okresie intensywnego pylenia roślin, czy linienia zwierząt robot odkurzający doda do swojego harmonogramu pracy dodatkowe cykle odkurzania, dzięki czemu Twój dom pozostanie wolny od alergenów.

5. Ten odkurzacz sam pozbywa się zanieczyszczeń

Zaopatrując się w robota odkurzającego możesz zapomnieć o odkurzaniu na kilka tygodni. Ten sprzęt nie tylko wyręczy Cię w sprzątaniu, ale i sam zadba o opróżnianie pojemnika z zanieczyszczeniami. Funkcja automatycznego opróżniania to pełnia wygody. Specjalne systemy szczelności pojemnika gwarantują z kolei, że nic nie wydostanie się na zewnątrz.

6. Przygotowywanie pomieszczeń do sprzątania nie jest konieczne

Robot sprawnie porusza się bowiem pomiędzy przeszkodami – rozpoznaje je i omija. Nie spada także ze schodów i nie obija się o ściany. Wszystko to dzięki specjalnym czujnikom.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.