Szkło lakierowane do łazienki

Zamiast płytek w łazience chcemy coś oryginalnego. Czy szkło lakierowane można położyć na ścianie przy umywalce?

Szkło lakierowane to rzeczywiście niebanalny materiał wykończeniowy w łazience. Znakomicie zastępuje płytki ceramiczne. Szkło jest dekoracyjne, trwałe, eleganckie, wodoodporne. Do wyboru w wielu kolorach -m.in. biały, kość słoniowa, szary, żółty, niebieski, czerwony, zielony, morski, czarny.
Na tylną powierzchnię tafli szkła nakłada się warstwę wysokoodpornego lakieru. Lakierowane szkło można stosować w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Dlatego w łazience, w tzw. strefach mokrych, czyli w okolicach umywalek i urządzeń kąpielowych zda egzamin.
Jedną z firm produkujących takie szkło jest SGG Planilaque Evolution. Firma pordukuje tafle standardowo w wymiarach 3210 x 2400 mm i grubości 4 lub 6 mm. Szklane tafle mogą być cięte, poddawane obróbce krawędziowej oraz nawiercane jak lustro. Można je także piaskować, grawerować, pokrywać sitodrukiem na zimno, laminować oraz – w celu uzyskania wersji bezpiecznej – podkleić specjalną folią, która podczas  rozbicia szkła utrzymuje odłamki na miejscu, uniemożliwiając ich rozsypanie.
Więcej na  www.saint-gobain-glass.com

zdjęcia: V. Vulverick,  P. Chedal

0 komentarzy

    Brak komentarzy!

    Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej porady!

    Pozostaw odpowiedź

    Only registered users can comment.