Strona główna » Stół wielkanocny – nietypowy z klasycznymi elementami

Stół wielkanocny – nietypowy z klasycznymi elementami

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Na uroczyście zastawionym do śniadania wielkanocnego stole nie może zabraknąć eleganckiej zastawy i dekoracji ze świeżych wiosennych kwiatów. Proponujemy inspiracje do zaaranżowania stołu w stylu klasycznym, jednak z elementami nowoczesnymi. Stół wielkanocny to kolor, kwiaty, ciekawe naczynia i oczywiście jajka!

Jak udekorować stół wielkanocny?

Śnieżnobiały obrus jest doskonałym tłem dla zastawy, która niekoniecznie musi stanowić komplet, aby prezentować się elegancko. Tradycyjne białe talerze ze złotym wykończeniem na rancie doskonale łączą się z modelami z geometrycznymi złotymi wzorami, a dla urozmaicenia kompozycji można nawet dodać deserowy talerzyk ze szkła w stonowanym kolorze.

Jednak nie zawsze musi to być biały obrus. Kolorowy bieżnik czy mały obrus mogą jak najbardziej zdobić wielkanocny stół, jednak w tym wypadku istotne jest to, by stół był ładny, ciekawy, efektowny.

Nie zapomnijmy o szkle

Natomiast kieliszki z transparentnego szkła z typowo uformowanymi nóżkami i czaszami świetnie będą się prezentować obok szklanek z pofalowaną powierzchnią lub złotawych lampionów. Nie może również zabraknąć klasycznych sztućców, dobrze sprawdzą się również modele nowoczesne w kolorze złotym lub miedzianym.

Mocniejsze akcenty kolorystyczne wprowadza bukiety pierwszych wiosennych kwiatów. Soczysty kolor żonkili, tulipanów lub hiacyntów podkreśli radosny charakter Święta Wielkiej Nocy i wprowadzi do domu wiosenną atmosferę.

Korzystajmy z inspiracji, wprowadzajmy swoje pomysły…

Produkty i zdjęcia: www.houseandmore.pl

  Wielkanocne dekoracje na stół

Może Cię zainteresować: