Strona główna » Stół wielkanocny – nietypowy z klasycznymi elementami

Stół wielkanocny – nietypowy z klasycznymi elementami

przez pytanieomieszkanie

[paragraph]Na uroczyście zastawionym do śniadania wielkanocnego stole nie może zabraknąć eleganckiej zastawy i dekoracji ze świeżych wiosennych kwiatów. Proponujemy inspiracje do zaaranżowania stołu w stylu klasycznym, jednak z elementami nowoczesnymi. Stół wielkanocny to kolor, kwiaty, ciekawe naczynia i oczywiście jajka! [/paragraph]

Śnieżnobiały obrus jest doskonałym tłem dla zastawy, która niekoniecznie musi stanowić komplet, aby prezentować się elegancko. Tradycyjne białe talerze ze złotym wykończeniem na rancie doskonale łączą się z modelami z geometrycznymi złotymi wzorami, a dla urozmaicenia kompozycji można nawet dodać deserowy talerzyk ze szkła w stonowanym kolorze. Jednak nie zawsze musi to być biały obrus. Kolorowy bieżnik czy mały obrus mogą jak najbardziej zdobić wielkanocny stół, jednak w tym wypadku istotne jest to, by stół był ładny, ciekawy, efektowny.

Nie zapomnijmy o szkle
Natomiast kieliszki z transparentnego szkła z typowo uformowanymi nóżkami i czaszami świetnie będą się prezentować obok szklanek z pofalowaną powierzchnią lub złotawych lampionów. Nie może również zabraknąć klasycznych sztućców, dobrze sprawdzą się również modele nowoczesne w kolorze złotym lub miedzianym. Mocniejsze akcenty kolorystyczne wprowadza bukiety pierwszych wiosennych kwiatów. Soczysty kolor żonkili, tulipanów lub hiacyntów podkreśli radosny charakter Święta Wielkiej Nocy i wprowadzi do domu wiosenną atmosferę.

Korzystajmy z inspiracji, wprowadzajmy swoje pomysły…

Produkty i zdjęcia: www.houseandmore.pl

  Łazienki Rea

Może Cię zainteresować: