Strona główna » Sterownik do taśmy LED – jak go mądrze wykorzystać?

Sterownik do taśmy LED – jak go mądrze wykorzystać?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
taśma ledowa

Sterownik do taśmy LED jest przydatnym urządzeniem, które ma za zadanie włączać i wyłączać połączony z nim pasek LED. Co ciekawe, posiada on także inne funkcje – umożliwia użytkownikowi rozjaśnianie i ściemnianie tego paska, a tym samym uzyskiwanie ciekawych efektów świetlnych. Warto tutaj postawić na dobry jakościowo sterownik, dobierając sposób kierowania do własnych oczekiwań.

Oświetlenie

Oświetlenie jest ważnym elementem wystroju każdego wnętrza – biura, domu, mieszkania, czy innego obiektu. Rozbudowaną ofertę oświetleniową znajdziesz na stronie https://www.kanlux.com/pl . Na pierwszym miejscu firma Kanlux stawia dobro klienta i jego potrzeby, tworząc coraz nowsze rozwiązania oświetleniowe do szeregu pomieszczeń różnego typu. Doświadczenie i ciągły rozwój to cechy charakterystyczne dla marki Kanlux. Możemy więc liczyć na doskonałą jakość produktów i uzyskanie wsparcia w procesie doboru idealnego oświetlenia do wnętrza.

oświetlone wnętrze

Sterownik do taśmy LED

Sterownik do taśmy LED daje nam możliwość łatwego zarządzania światłem w pomieszczeniu. Stosując taśmy RGB możemy go wykorzystać do zmieniania barwy światła. Przy zastosowaniu odpowiedniej taśmy możemy również zmieniać temperaturę barwową.

Ciekawą opcją jest tworzenie grup kilku sterowników do taśm LED i przyporządkowywanie ich do jednego pilota. Tym samym zyskujemy możliwość sterowania kilkoma taśmami. Wszelkie paski w tym celu należy podzielić na strefy (np. pasek w kuchni jest strefą 1, oświetlenie za telewizorem to strefa 2 itd.), a następnie na pilocie wybrać tą strefę, którą w danej chwili chcemy sterować.

sterowanie led

Pilot do taśmy jednokolorowej i ciepło-zimnej

Jednokolorowa taśma LED nie daje zbyt wielu możliwości, dlatego w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest prosty pilot z funkcją włączania i wyłączania, a także sterowania mocą światła. Pilot tego typu umożliwia zarządzanie kilkoma sterownikami, jednakże wszystkie taśmy będą świecić dokładnie tak samo.

  Jaka grubość korka pod deskę?

Wybierając taśmę LED ciepło-zimną, konieczne jest dobranie odpowiedniego pilota, który pozwoli w pełni wykorzystać możliwości tego oświetlenia. Przede wszystkim postawmy na pilot z opcją płynnej regulacji barwy światła – od zimnej, poprzez naturalną aż do ciepłej. Nie zapominajmy o funkcjach wyłączenia i włączenia paska, jak również o zmianie natężenia światła.

W jaki sposób podłączyć taśmę LED do sterownika?

Prawidłowa instalacja pozwala na sprawne działanie zarówno sterownika, jak i taśmy LED, dlatego warto wykonać ją dokładnie, co pozwoli zapobiec spaleniu paska lub sterownika. Pierwszym krokiem jest podłączenie do zasilacza (z wejściem 230V). Następnie z wyjścia z zasilacza podłączamy się do sterownika, a dalej już do paska LED. Zasilacz w każdym przypadku powinien zostać dopasowany do rodzaju taśmy LED (napięcie 12V lub 230V).

Ważne jest to, że każdy następny odbiornik wydłuża zasięg, natomiast maksymalny zasięg odbiornika od pilota może wynosić nawet 30 metrów w otwartym wnętrzu. Sterownik z powodzeniem dołożymy do istniejącej instalacji, jednakże warto wybrać dobre miejsce na umieszczenie tego sprzętu.

Kanlux jest firmą istniejącą na rynku już od ponad 30 lat, oferującą klientom nowoczesne rodzaje oświetlenia do domu, biura, czy innego obiektu. Wieloletnie doświadczenie pozwala firmie na ciągły rozwój i umożliwia dostosowywanie oferty do oczekiwań klientów.

 

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.