Strona główna » Rysy na panelach podłogowych

Rysy na panelach podłogowych

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Miałam na panelach rysy. Kupiłam zestaw naprawczy, ale efekt jest nie najlepszy. Widać miejsca naprawy i mają inny kolor. Jak temu zaradzić?

Zestaw do naprawy paneli składa się z kilku składników i może być stosowany dopiero po odpowiednim przygotowaniu. W takim przypadku, tzn. zarysowania warstwy wierzchniej panela, radziłbym jednak spróbować najpierw przemyć podłogę specjalnym płynem do tego celu, może tylko nieco bardziej gęstym niż zwykle – powierzchniowe rysy zwykle ciemnieją, a po powtórzeniu tej operacji stają się prawie niewidoczne. Pamiętać trzeba, że wspomniany zestaw naprawczy jest na dobrą sprawę specjalną masą naprawczą, która wypełnia raczej głębsze ubytki.

W tej konkretnej sytuacji spróbowałbym, ale po konsultacji z fachowcem, usunąć najpierw położony na rysie lakier i przemyć całość wspomnianym płynem do konserwacji i pielęgnacji paneli podłogowych. I dopiero teraz, w zależności efektu po przemyciu i od głębokości rysy, można zastosować właściwie przygotowaną masę regeneracyjną (zestaw naprawczy). Czasami jednak uszkodzenie jest na tyle głębokie czy rozległe, że jedynym wyjściem będzie wymiana całego panela. Nie jest to operacja zbyt skomplikowana i postępując ściśle według dostępnych instrukcji można ją wykonać samodzielnie.

Konsultacja: Marcin Ciepły – specjalista ds. szkoleń produktowych marki KRONO ORIGINAL
Na zdjęciu zestaw do naprawy paneli Krono Fill – gdzie kupić ten preparat – sprawdź tu

www.kronooriginal.pl

  Pokój kolonialny - jaka podłoga, jakie ściany?

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.