Strona główna » Przeciekający brodzik; jak naprawić

Przeciekający brodzik; jak naprawić

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Musimy skuć kafle w łazience wokół brodzika. Okazało się, że mamy źle zainstalowany brodzik, bo woda przecieka na ścianę i podłogę. Jak to poprawić? Przeciekający brodzik nie jest do użytku.

Jak naprawić przeciekający brodzik?

Przede wszystkim trzeba skuć kafle nad brodzikiem (chociaż jeden rząd) i zdjąć osłonę brodzika. Jeżeli brodzik nie ma akrylowej osłony, ale jest też obudowany glazurą – trzeba niestety skuć tyle, żeby zajrzeć co dzieje się pod brodzikiem.

Po pierwsze sprawdźmy czy brodzik jest dobrze podparty stelażem z nóżkami – nie może się ruszać, nawet jeśli kąpie się bardzo ciężka osoba. Jeśli w którymś miejscu brodzik się rusza, trzeba podeprzeć to miejsce np. pianką montażową (wycisnąć piankę pod brodzik). Uwaga, pianka montażowa zwiększa swoją objętość, więc wyciskajmy ją stopniowo.

Następnym krokiem powinno być zabezpieczenie ściany i podłogi półpłynna folią izolacyjną. Kupuje się gotową do użycia – pędzlem trzeba równo rozsmarować folię po powierzchni i zostawić do wyschnięcia na dobę. Potem miejsce, gdzie krawędź brodzika styka się ze ścianą, uszczelnijmy silikonem sanitarnym. Radzę poczekać kilka dni, żeby ściana przeschła.

Następnie można kłaść kafle, ale uwaga… Nie na zwykły klej do glazury. Na specjalny przeznaczony do foliowanych powierzchni, np. Elewax.

Przy okazji, coś dla tych, którzy jeszcze nie wykończyli łazienki. Ściany i podłogę wokół brodzika czy wanny zawsze warto pokryć półpłynną folią. Awarie w tych miejscach nie należą do rzadkości. A folia zabezpieczy beton przed zamoknięciem.

zdjęcie Selene

  Narożna kabina do małej łazienki

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.