Strona główna » Pokój dla dwójki dzieci

Pokój dla dwójki dzieci

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Pokój o wymiarach 3 x 5 m chcemy urządzić dla dwójki chłopców – wiek 3 lata i rok. Zależy nam, aby pokój był 'rozwojowy’, tzn. kiedy chłopcy podrosną też będą mogli tu mieszkać we dwóch. Jaki układ mebli najlepiej by się tu sprawdził?

Przedstawiam dwie propozycje aranżacji pokoju – na chwilę obecną oraz wariant na przyszłość. W obu wersjach ścianę za drzwiami zabudowałabym szafą, najlepiej w systemie drzwi przesuwanych. Będzie to inwestycja na przyszłość, bowiem takie szafy są ponadczasowe i funkcjonalne.
W obecnej wersji pomiędzy łóżeczkami dziecięcymi proponuję w subtelny i nietrwały sposób (na czym Państwu zależało) oddzielić jedno łóżko od drugiego. Moja propozycja to dekoracyjne panele lub parawan – więcej informacji o przegrodach::domki oraz parawan 
Pierwszy z nich dzieci mogą same pomalować w ramach zabawy, drugi z pewnością nada ciekawy charakter pomieszczeniu. Na ścianie na przeciwko łóżek umieściłam stoliczek z krzesełkami – do rysowania i malowania oraz regał na zabawki. Ścianę, na której znajdują się te meble proponuję wyróżnić tapetą lub farbą tablicową, którą dzieci będą mogły same ozdobić.
W wersji na przyszłość w miejscu stolika znajdują się biurka do nauki. A małe łóżeczka proponuję zamienić na pełnowymiarowe łóżko piętrowe – to rozwiązanie oszczędzające miejsce w pokoju, a jednocześnie frajda dla dzieci.

Projekty i konsultacja Marina Suchorska www.quadrat.pl

  Kolor żółty

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.