Strona główna » Podłogi korkowe – wyglądają jak drewniane

Podłogi korkowe – wyglądają jak drewniane

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
Podłoga korkowa Wicanders

Dzięki innowacyjnym technologiom podłogi korkowe Artcomfort marki Wicanders mają właściwości korka, ale wyglądają jak drewniane. Ekologiczne i stylowe posadzki możemy teraz jeszcze lepiej dopasować do aranżacji mieszkania.

Panele podłogowe z linii Artcomfort marki Wicanders doskonale imitują drewniane posadzki. Do wyboru jest siedem propozycji. Dla wielbicieli jaśniejszych odcieni przygotowano po dwa odcienie rustykalnego jesionu i sosny, z kolei trzy tonacje szlachetnego dębu przypadną do gustu zwolennikom ciemniejszych kolorów.

Podłogi korkowe – wysoka odporność podłóg korkowych

Aby nadrukowany obraz był jak najtrwalszy, wierzchnia warstwa paneli podłogowych została wykończona przy zastosowaniu technologii NPC (Natural Power Coat). Dzięki temu sposobowi lakierowania pokryć korkowych, podłogi z linii Artcomfort nadają się do bardzo intensywnie użytkowanych pomieszczeń. Co istotne, warstwa zabezpieczająca jest naturalna w dotyku, dzięki czemu jeszcze lepiej naśladuje powierzchnie drewniane.

Panele korkowe są objęte rozszerzoną 20-letnią gwarancją.

Z kolei szybkie, bezproblemowe i czyste układanie podłóg Artcomfort to zasługa opatentowanego przez firmę Wicanders systemu Corkloc. Na wszystkich czterech krawędziach paneli znajdują się specjalne fazy, czyli wykończenia w formie wyprofilowanych listew. Umożliwiają one wygodne i trwałe łączenie elementów podłogi, tworząc równą płaszczyznę.

Deski dostępne są w wymiarach 1830 x 185 mm i siedmiu wariantach kolorystycznych. Co istotne, warstwa zabezpieczająca jest naturalna w dotyku, dzięki czemu jeszcze lepiej naśladuje powierzchnie drewniane. Panele są objęte rozszerzoną 20-letnią gwarancją.

Moc korkowej podłogi

W podłogach Artcomfort zastosowano korek, który ma niezwykłe właściwości mechaniczne oraz izolacyjne. Przypominająca budową plaster miodu struktura kory dębu korkowego składa się z milionów komórek wypełnionych, stanowiących doskonałą barierę termoakustyczną oraz odpowiedzialnych za wyjątkową elastyczność, która praktycznie nie zmienia się podczas wielu lat eksploatacji.

  Wielkanocne dekoracje, wielkanocny stół

www.wicanders.pl

Może Cię zainteresować: