Strona główna » Płyty wiórowe laminowane. Gdzie można je zastosować?

Płyty wiórowe laminowane. Gdzie można je zastosować?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
kuchnia

Laminowane płyty wiórowe cięte na wymiar to jeden z podstawowych materiałów do produkcji mebli. Płyty te najczęściej kojarzone są meblami, jednak coraz śmielej projektanci wykorzystują płyty wiórowe laminowane jako okładziny ścian w różnorodnych pomieszczeniach. Czy słusznie? Jak materiał ten sprawdza się w przypadku mebli, a jak w roli dekoracyjnej zabudowy ścian?

Płyty drewnopochodne – czym są?

Płyty drewnopochodne uszlachetnione – ich bazą są płyty surowe, które w procesie produkcji są uszlachetniane przez pokrycie dekoracyjnymi papierami z odpowiednią strukturą powierzchni, matami akrylowymi lub poprzez lakierowanie.

Rodzaje: płyty wiórowe laminowane, płyty wiórowe wysokopołyskowe, płyty wiórowe fornirowane, płyty MDF akrylowe, płyty MDF laminowane, płyty MDF laminowane ogniouodpornione, płyty MDF metaliczne, płyty MDF lakierowane, płyty HDF lakierowane, płyty pilśniowe lakierowane.To podstawowy materiał wykorzystywany do produkcji mebli oraz wyposażenia wnętrz.

płyty laminowane wiórowe

Płyty wiórowe laminowane – czy tylko na meble, czy może na ściany?

Płyty wiórowe laminowane są podstawowym materiałem do produkcji mebli oraz elementów wyposażenia pomieszczeń i w takim zastosowaniu je kojarzymy. Natomiast dzięki ich bogatej kolorystyce i walorom estetycznym coraz częściej wykorzystywane są przez projektantów do wykańczania ścian. Za tego typu rozwiązaniem przemawiają:

  • cena – płyty wiórowe laminowane cięte na wymiar to materiał stosunkowo tani,
  • mnogość dekorów od jednobarwnych, przez drewnopodobne, po kamienne, betonowe czy materiałowe oraz struktur w głębokich matach, przez naturalne pory drewna, po gładkie i woskowe sprawia, że oferują bardzo dużą różnorodność sposobów wykończenia wnętrz,
  • trwałość – ten rodzaj płyt z powodzeniem może pełnić swoją rolę przez wiele lat i to praktycznie na dowolnej ścianie,
  • łatwość utrzymania w czystości – ściany z płyt laminowanych nie wymagają używania specjalnych środków czyszczących, a przy tym są dość odporne na zabrudzenia.

Bardzo ważnym czynnikiem, dla którego płyty wiórowe laminowane coraz częściej zdobią nasze ściany, jest właśnie ich wygląd oraz różnorodność form, jakie płyty te mogą przybierać. Dostępne w ofercie Intar.pl płyty laminowane marki Kronospan, Kaindl czy Cleaf, to 3 różne kolekcje i kilkanaście linii o ogromnym bogactwie barw i wzorów. Mając do wyboru tak wiele wariantów, można każdemu wnętrzu nadać oryginalny, niepowtarzalny, a przede wszystkim idealnie spełniający indywidualne wymagania wygląd.

  Samodzielny montaż baterii łazienkowej

Może Cię zainteresować:

1 komentarz

Szymek

Tanie i bardzo solidne rozwiązanie. Mam w domu wiec mogę polecić z czystym sumieniem,

odpowiedz

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.