Strona główna » Obiad w ogrodzie? Jak wybrać najlepsze meble obiadowe?

Obiad w ogrodzie? Jak wybrać najlepsze meble obiadowe?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
meble drewniane do ogrodu

Każdy posiadacz ogrodu marzy o tym, aby w sezonie letnim spożywać śniadania, obiady, a także kolacje na świeżym powietrzu. Aby to jednak było możliwe, należy zaopatrzyć się w odpowiednie meble. Jakich jednak mebli przeznaczonych do konsumpcji posiłków nie powinno zabraknąć w ogrodzie? Z jakich materiałów produkuje się takie meble? Aby się o tym przekonać, koniecznie przeczytać poniższy artykuł.

Meble ogrodowe w strefie obiadowej

Jeśli zależy nam na tym, aby codzienne posiłki spożywać nie w kuchni, czy jadalni, ale w ogrodzie to musimy zakupić w tym celu odpowiednie meble takie jak duży stół oraz krzesła lub fotele. W kwestii stołu możemy zdecydować się na mniejszy egzemplarz, który jednak powinien mieć możliwość rozsunięcia na wypadek wizyty gości. Z kolei, jeśli chodzi o materiał mebli ogrodowych, to obecnie możemy wyróżnić trzy cieszące się największą popularności, a mianowicie technorattanowe, drewniane oraz metalowe. Co jednak powinniśmy o nich wiedzieć?

Meble z technorattanu

Meble wykonane z materiału imitującego naturalny rattan to prawdziwy hit ostatnich czasów. Nie tylko bardzo dobrze prezentują się w ogrodzie, ale również świetnie radzą sobie w ciągle zmieniających się na zewnątrz warunkach pogodowych. Dzięki nieporowatej i zwartej strukturze technorattan nie chłonie wody oraz zanieczyszczeń, dzięki czemu meble wykonane z tego materiału można bardzo łatwo utrzymać w czystości (wystarczy jedynie użyć wody z delikatnym środkiem myjącym oraz szmatki). Dodatkowo posiadają one wysoką odporność na promienie słoneczne, dzięki czemu nie płowieją, a my możemy spożywać nasze posiłki na świeżym powietrzu w estetycznej atmosferze.

Zestaw jadalny do ogrodu

Zestaw z technorattanu ze stołem obiadowym, fot. Ogrodosfera.pl

Meble z drewna

Meble drewniane, takie jak np. w ogrodosfera.pl, najczęściej produkuje się z olchy, dębu, akacji, sosny oraz świerku. Bardzo dobrze prezentują się w ogrodach, w których znajduje się wiele roślin oraz kwiatów, tworząc tym samym niesamowitą aranżację. Dzięki temu nasze codzienne posiłki możemy konsumować w przyjemnej atmosferze. Decydując się jednak na takie meble, należy pamiętać o tym, aby były one dobrze zaimpregnowane, ponieważ niezbyt dobrze znoszą zmieniające się na dworze warunki pogodowe (deszcz, słońce). Jesienią należy z kolei bardzo dobrze je zabezpieczyć, chowając je najlepiej w suchym pomieszczeniu. Gdy nadejdzie wiosna, powierzchnię drewnianych mebli warto przeszlifować, jeśli pojawiły się jakieś pęknięcia i ponownie polakierować. Jedynie dzięki takiemu zabiegowi będziemy mogli spożywać posiłki na świeżym powietrzu przez długi czas.

  Kuchnia na poddaszu

Drewniane meble na taras i balkon

Drewniane meble tarasowe, fot. Ogrodosfera.pl

Meble metalowe

Metalowe meble ogrodowe, które najczęściej produkuje się z żelaza lub aluminium niezbyt często goszczą w naszych ogrodach, gdyż większość popularnością cieszą meble drewniane lub te wykonane z technorattanu. Warto jednak wiedzieć o tym, że są one odporne na działanie warunków atmosferycznych, jednak należy o nie w odpowiedni sposób dbać. Meble wyprodukowane z żelaza należy od czasu do czasu przeczyścić drucianą szczotką, pokrywając je następnie farbą, natomiast te aluminiowe wystarczy jedynie umyć.

Zestaw metalowych mebli jadalnych

Metalowe meble obiadowe z wysokim stołem, fot. Ogrodosfera.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.