Strona główna » Nowoczesne dekoracje na Święta

Nowoczesne dekoracje na Święta

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

W nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, proponuję eleganckie bombki w kolorze czerni, bieli, czekolady i bakłażanu. Modne jest także łączenie brązu i fioletu czy limonki, które możemy uzupełnić ciekawą formą szklanych, przezroczystych dekoracji.

Od kilku sezonów królują także ozdoby utrzymane w monochromatycznej kolorystyce, czyli w odcieniu jednego koloru. Niebanalnym dodatkiem do wnętrz nowoczesnych są sople, piórka i skrzydła. Ciekawą ozdobą choinki mogą stać się skrzydła anioła z piór oraz wiszące pawie, a nawet pantofelki – do kupienia w Praktiker; cena 10 zł/ 2 sztuki. Wykorzystując tego typu ozdoby dobrze jest utrzymać całość aranżacji w bielach, beżach, srebrze, złocie i przezroczystościach.

Dla tych, którzy nie lubią tradycyjnych świątecznych choinek, idealnym rozwiązaniem będzie np. drzewko ze świecącymi kwiatami. Jest ono dostępne w Praktikerze w kształcie przypominającym kwitnącą wiśnię. Inne alternatywne rozwiązanie to gałęzie wierzby mandżurskiej z oświetleniem. Kosztuje 159 zł (z 64 diodami LED).

Święta Bożego Narodzenia to czas także świetlnego dekorowania. Jednak nie wszystkie świetlne dekoracje są do tego celu odpowiednie. CNa opakowaniu dekoracji świetlnych musi być informacja od producentów na temat ich zastosowania wewnątrz lub na zewnątrz budynków. Przy dokonywaniu zakupu musimy mieć na uwadze, że zwykłe lampki choinkowe nie zdadzą egzaminu w zimowych warunkach, gdyż nie są odporne na niską temperaturę oraz wilgoć. Na zewnątrz bezpiecznym i odpowiednim rozwiązaniem będą specjalne przewody i węże świetlne, które zostały wyprodukowane w oparciu o technologię LED. Diody LED to energooszczędne źródła światła, które cechuje niezwykle długa żywotność (mogą świecić ciągle nawet do 5 lat). Co więcej, gwarantują bezpieczeństwo użytkowania w trudnych warunkach pogodowych, gdyż są wytrzymałe i odporne na trudne warunki atmosferyczne. Prawidłowo funkcjonują przy -20ºC, jak i 60ºC. LED-owe węże świetlne ze względu na elastyczność, mogą tworzyć dowolne wzory oraz figury. Znakomicie spełnią swoją dekoracyjną rolę, jako figury reniferów czy zawieszone jako łańcuchy na drzewach, balkonach lub płotach. Renifer na zdjęciu poniżej kosztuje 139 zł – do kupienia w Praktiker.

  Marynistyczny styl w mieszkaniu

Konsultacja: Anna Pochopień, stylistka współpracująca z firmą Praktiker
zdjęcia Praktiker

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.