Strona główna » Mały pokój: jak sprytnie ustawić meble

Mały pokój: jak sprytnie ustawić meble

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Mały pokój to zawsze wyzwanie. Trzeba w nim dużo zmieścić, a miejsca nie za wiele. Zobaczmy co proponuje projektant.

Zacznijmy od tego, że najważniejszym meblem jest wygodne łóżko. Na odpowiednie łóżko nie może zabraknąć miejsca nawet w małym pokoju. Narożnik lub kanapa po rozłożeniu musi mieć powierzchnię do spania min 140 cm szerokości. Jest duży wybór takich rozkładanych kanap w każdym sklepie meblowym. Właśnie do łóżka dostosowałem plan pokoju widoczny powyżej.

Szafę proponuję umieścić w rogu, aby było wygodne przejście przez drzwi. Zamiast półki na telewizor, czy szafki rtv powieśmy go na ścianie obok szafy. Stolik przy łóżku również nie może być zbyt duży, aby nie przeszkadzał w poruszaniu się po pokoju.

Podłoga do małego pokoju

Szare panele podłogowe to dobry pomysł, a drzwi najlepiej jeśli są w tym samym kolorze co panele. Co do bocznego oświetlenia proponowałbym zainstalować oświetlenie w szafie, nad drzwiami mebla. Jeśli nie uda się tak zrobić, to dobrym rozwiązaniem byłyby kinkiety umieszczone na ścianie. Nie polecam do małego pokoju lamp podłogowych, wysokich, stojących, ponieważ niepotrzebnie zajmowałyby powierzchnię na podłodze.

Kolor ścian

Kolor ścian w tak małym pokoju musi być bardzo jasny. Najlepiej biel, jedna ściana np. naprzeciwko okna może być w innym delikatnym kolorze. Może szarość, która nie będzie gryzła się z żadnym innym kolorem we wnętrzu. Nie polecałbym raczej żadnych wzorów na ścianach czy na tkaninach, które wprowadzą dodatkowe “zamieszanie”.

Projekt i konsultacja Michał Zawadzki

  Dlaczego skrzypi podłoga?

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.