Strona główna » Malowana kuchnia – brąz i limonka

Kuchnie należy malować specjalnymi farbami. Farby lateksowe, odporne na wilgoć i zabrudzenia – takie stosuje się na ściany w kuchni i w łazience.

Warto zamienić tradycyjne żółcie i pomarańcze, od lat dominujące w naszych kuchniach, na modne kontrastowe połączenia. Wprowadźmy coś kreatywnego z delikatną nutą egzotyki – np. połaczenie brązu z limonką. Takie kolory proponuje Dekoral – mają nazwy „Ziarnko kawy” oraz „Orzeźwiająca limonka”. Jest to farba z serii Dekoral Łazienka & Kuchnia – emulsje lateksowe do ścian i sufitów. „Ziarnko kawy” wprowadzi do pomieszczenia klimat relaksu, towarzyszącego filiżance aromatycznej kawy. Natomiast „orzeźwiająca limonka” doda mu energii i radości.

Farba Łazienka & Kuchnia zapewnia skuteczną ochronę przed wilgocią i zabrudzeniami. Emulsja marki Dekoral posiada I klasę odporności na szorowanie (wg normy PN-EN 13300), co w praktyce umożliwia bardzo łatwe usuwanie wszelkich plam (nawet z olejów lub barszczu).
Jakie meble do tej kolorystyki? Wybierzmy proste meble (np. w kolorze mahoń lub ciemny orzech) z metalowymi elementami. Aby je nieco rozjaśnić, połączmy meble z kremowym albo beżowym blatem. Ścianę tuż przy płycie grzewczej możemy dodatkowo zabezpieczyć gładkimi kaflami w kolorach zbliżonych do blatu i mebli. Aby oświetlić kuchnię, wykorzystajmy dwa rodzaje lamp: płaską lampę na suficie do oświetlenia całego pomieszczenia oraz małe lampy wiszące do punktowego oświetlenia blatu.

Zdjęcia Dekoral

  Kolor mebli w jasnym salonie

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.