Strona główna » Lampy do łazienki

Lampy do łazienki

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Przy wyborze oświetlenia łazienki podstawowym kryterium jest bezpieczeństwo domowników. W łazience szczególnie wskazane są oczka na niskie napięcie (najbezpieczniejsze są hermetyczne). Oprawy z serii Aqua firmy Philips przewyższają nawet bardzo rygorystyczne standardy bezpieczeństwa, stawiane przez Unię Europejską i są opatrzone wskaźnikiem IP (Ingress Protection) o różnych stopniach ochrony przeciw przenikaniu wody.

W bardzo szerokiej gamie opraw z serii Philips Aqua znajdują się zarówno produkty o futurystycznych kształtach, jak i stylowe, przypominające formą początek XX wieku. Zwolennicy nowoczesności docenią oprawy np. oprawę wyrazistą w formie, o nazwie Breeze – na zdjęciu powyżej (cena: 220 zł). Osoby preferujące bardziej tradycyjne wzornictwo mogą wybrać jedną z opraw: Mermaid (cena: 112 zł), Tide (cena: 162 zł) lub przypominającą kwiatowy dzwonek Flow (cena: 108 zł).

Niezależnie od wyboru oprawy, pamiętajmy o rekomendowanych źródłach światła, jakimi dla łazienki są halogeny – nie tylko ze względu na jakość światła, jakie dają, ale też na natychmiastowy strumień świecenia. Dlaczego? Powód jest prozaiczny. Jeśli wchodzimy do łazienki tylko na chwilę, świetlówki nie sprawdzają się, ponieważ potrzeba kilkunastu sekund, żeby świetlówka rozbłysła z pełną mocą. Jest jeszcze jedna istotna zaleta halogenów – zwłaszcza dla kobiet. Halogeny mają najwyższy wskaźnik oddawania barw, co jest bardzo przydatne podczas wykonywania makijażu. Jeśli jednak nie przepadamy za halogenami, możemy je zastąpić reflektorkami LED-owymi Econic.

zdjęcia Philips

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.