Strona główna » Kryształy w modzie

Kryształy w modzie

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Simple i Mirage to dwie nowe kolekcje szkła kryształowego z autorskiej kolekcji artykułów dekoracyjnych Meble Vox. Zwracają uwagę oryginalnym wzornictwem w idealny sposób łącząc funkcje użytkowe i dekoracyjne. Zaprojektowane zostały przez Agnieszkę Sołtys.

,,Zajmuję się projektowaniem i wykonaniem unikatowych i użytkowych obiektów ze szkła. Staram się wydobyć piękno tego niezwykłego materiału, podkreślić ścisły związek szkła i światła. Poszukuję czystych, oszczędnych form. Uwagę skupiam na dopracowaniu proporcji i na funkcjonalności szkła użytkowego" – mówi o swoich projektant Agnieszka Sołtys.

Kolekcja Mirage (na zdjęciu u góry) to smukłe, rozszerzające się ku dołowi kształty naczyń podkreślające klasyczną elegancję kryształu. Zaskakujący efekt dają szlify w kształcie stłoczonych baniek niby-mydlanych, lekko wklęsłych, różniących się wielkością. Projektantka z przymrużeniem oka traktuje tradycyjne wzornictwo kryształów i tworzy nowoczesną stylistycznie linię. Naczynia wykonane są ze szkła kryształowego (kryształu), co sprawia, że charakteryzują się wysokim współczynnikiem załamania światła oraz idealną przeźroczystością.

W komplecie: szklanka, wazon, owocarka, karafka, dzbanek.

Przykładowe ceny: karafka199 zł, wazon 159 zł

Z kolei kolekcja Simple wyróżnia się prostym, surowym wzorem naczyń. Poziome, równe cięcia tworzą regularny układ linii, które zagęszczają się ku podstawie podkreślając geometryczny kształt i odbijając światło. W komplecie: wazon, bombonierka, dzbanek, karafka, szklanka.
Kryształy z obu kolekcji są ręcznie formowane i ręcznie zdobione. Posiadają certyfikat jakości wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

Przykładowe ceny:

szklanka 59 zł, karafka 199 zł

Zdjęcia VOX

  Kominek postaw gdzie chcesz - na podłodze albo na stole...

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.