Strona główna » Krowodrza – czy może być „sypialnią Krakowa”?

Krowodrza – czy może być „sypialnią Krakowa”?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
dzielnica Krakowa

Znajdująca się w północno-zachodniej części Krakowa dzielnica Krowodrza cały czas się rozbudowuje. Powstają nowe mieszkania na Krowodrzy w Krakowie z dostępem do pełnej infrastruktury miejskiej. Bez wątpienia jest to dzielnica dobrze skomunikowana z centrum, która może stać się „sypialnią Krakowa”. Jakie są jej zalety?

Jak powstała dzielnica Krowodrza?

To, że dziś budowane są nowe mieszkania na Krowodrzy w Krakowie nie oznacza, że dzielnica ta od zawsze była częścią stolicy Małopolski. Pod koniec XVI wieku wieś Krowodrza położona była w powiecie proszowickim, w województwie krakowskim. Wówczas była ona częścią majątku klasztoru kanoników regularnych Świętego Ducha w Krakowie.

Kiedy na początku XX wieku, w 1909 roku, rozpoczęła się rozbudowa miasta pod hasłem „Wielki Kraków”, włączono do niego sąsiadujące gminy. W ten sposób stworzono nową aglomerację. Ważną datą jest 13 listopada 1909 roku, kiedy to podpisano umowę, na mocy której do Krakowa dołączono 10 nowych dzielnic, wśród których znalazła się dzielnica XVII – Krowodrza.

Doskonałe miejsce do zamieszkania

Czy warto kupić nowe mieszkanie na Krowodrzy? Jest to dobry pomysł, zważywszy na nieco mniejsze ceny nieruchomości niż w ścisłym centrum miasta, rozbudowaną infrastrukturę i bliskość terenów zielonych. Oprócz tego, właśnie w tej lokalizacji można kupić mieszkania z rynku pierwotnego. Nowe mieszkania na Krowodrzy w Krakowie deweloperzy budują w różnych częściach dzielnicy. Warto sprawdzić, jakie nowe mieszkanie na Krowodrzy oferuje np. – https://www.ekopark.pl/aktualnosci/nowe-mieszkania-krowodrza/

Do centrum miasta z tej dzielnicy Krakowa można dojechać w krótkim czasie. To dystans około 2,5 km – da się go przebyć nie tylko samochodem czy środkami komunikacji miejskiej, ale i na rowerze czy pieszo.

Być może Krowodrza rzeczywiście zasługuje na miano „sypialni Krakowa”. Jeśli szukasz nieruchomości mieszkaniowej dla rodziny, nowe mieszkanie na Krowodrzy może zaspokoić twoje oczekiwania. W przypadku gdy masz szczególne oczekiwania, zgłoś się do dewelopera. Prawdopodobnie znajdziecie taką nieruchomość, która je spełni.

  Dębowe meble - jakie kolory najbardziej do nich pasują

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.