Strona główna » Kolory do pokoju przedszkolaka

Kolory do pokoju przedszkolaka

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Remontujemy pokój naszego przedszkolaka. Jak dobrać kolory na ścianach do bardzo kolorowych zabawek i drobiazgów, które będą w pokoju?

Zacznijmy od tego by pamiętać, że pokój dziecka jest jego pokojem, a nie naszym. Wtedy łatwiej będzie urządzić taki pokój, w których nasza pociecha będzie chętnie przebywać.
Oczywiście mówimy o dzieciach w wieku minimum 2-3 lata, które mają już swoje upodobania i potrafią je wyartykułować i będą z nami współpracować przy urządzaniu pokoju.
Pokój dziecka to miejsce zabaw, nauki i wypoczynku. Powinien więc być pełen radosnych kolorów, ciekawych dodatków.
Jednak aranżując przestrzeń pamiętajmy, aby nie przesadzić. Jeśli wybieramy kolorową wzorzysta narzutę na łóżko, warto aby ściany pozostały jednolite. Jeżeli dziecko chce mieć zabawki na otwartych półkach, w koszach, to lepiej, by tłem dla nich były jednokolorowe ściany. Zbyt duża ilość wzorów będzie męczyć.
Bardzo ważne są pościel i inne tkaniny, jak np. zasłony. Kolorowa pościel umili zasypianie, a jednocześnie stworzy klimat w pokoju. Za każdym razem, gdy będziemy zmieniać dziecku komplet pościeli, zmieni się tym samym dekoracja pokoju.

Prawidłowy dobór kolorów ma wpływ na samopoczucie naszego dziecka. Lepiej wybierać odcienie pastelowe, unikając intensywnych barw na dużych płaszczyznach. Dziecięce zabawki, rozmaite przedmioty , książki, ubrania są tak kolorowe, że warto je nieco uspokoić pastelowymi kolorami na ścianach.
Dobrym pomysłem są różne szablony namalowane na ścianach. Litery, cyfry, rośliny…
Równie ważnym miejscem, jak kącik zabaw czy kącik do nauki, jest przestrzeń przeznaczona na wypoczynek. Głównym meblem jest oczywiście łóżko. Przy łóżku polecam małą lampkę i stolik nocny lub małą wiszącą półeczkę.

W projektowanie pokoju warto zaangażować dzieci – będą czuły się docenione, zrealizują się twórczo i na pewno polubią swój pokój.
Farba do malowania pokoi dzieci powinna być wodorozcieńczalna, akrylowa, z atestami

  Jakie dodatki pasują do fioletu?

Konsultacja Przemek Sieńkowski

zdjęcia Tikkurila

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.