Strona główna » Jaki narożnik do dużego salonu powinniście wybrać? Duży, modny, wielofunkcyjny i…

Jaki narożnik do dużego salonu powinniście wybrać? Duży, modny, wielofunkcyjny i…

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
narożnik do salonu

Jeśli salon jest sercem każdego domu czy mieszkania, sercem salonu jest narożnik. Ale nie jakiś zwykły, prosty mebel o nie zawsze przemyślanym kształcie, tylko narożnik, który można już określić mianem „kompletu wypoczynkowego”. Jak taki narożnik rozpoznać? Gdzie go szukać? Jak wykorzystać? Na te właśnie pytania zaraz Wam odpowiemy.

Wielofunkcyjność dużego narożnika w nie zawsze dużym salonie

Jak rozpoznać narożnik, który może stanowić prawdziwe serce każdego salonu? Jakie cechy powinien posiadać taki właśnie mebel? Zgodnie z tym, co mówią na tym temat eksperci od aranżacji wnętrz, narożnik taki powinien charakteryzować się:

1. Wielofunkcyjnością – to bardzo ważna cecha doskonałego narożnika. Taki narożnik nie może służyć jedynie jako miejsce do tego, aby na chwilę przysiąść przed telewizorem czy do posadzenia na nim dwójki gości. Idealny narożnik musi spełniać wiele ról i realizować kilka celów w naszej aranżacji. Ma być więc miejscem z powodzeniem wykorzystywanym jako:
• mebel typowo wypoczynkowy,
• miejsce przyjmowania większej liczby gości,
• miejsce do wykonywania swobodnej pracy (np. pracy zdalnej),
• tymczasowa wersalka (choćby dla wspomnianych już gości),
• skrzynia na pościel lub inne przedmioty.
Naprawdę dobre narożniki są w stanie spełniać wszystkie te wymagania. Jeśli szukacie mebla, który własną wielofunkcyjnością zwróci Wam koszty jego zakupu, szukajcie właśnie takiego narożnika.

2. Gabarytami – skoro nasz idealny narożnik ma być meblem wielofunkcyjnym, musi przez to samo być meblem o sporych gabarytach. Małe, proste narożniki nigdy nie staną się prawdziwym sercem salonu, nie będą w stanie pełnić roli „centrum wypoczynkowo-rekreacyjnego” w Waszym domu. Ale nie martwcie się, duży narożnik nie jest zarezerwowany wyłącznie dla tych największych przestrzeni. Tego typu mebel można równie dobrze wkomponować w salon o przeciętnym metrażu.

  Panele podłogowe: winylowe i laminowane. Różnice i podobieństwa

3. Jakością wykonania – fakt, że jakiś narożnik jest duży i złożony z kilku elementów, nie oznacza jeszcze, że jest tym idealnym narożnikiem do Waszego domu. Bardzo ważne jest również to, jak został zaprojektowany, wykonany i wykończony. Wybierając dla siebie narożnik, zwracajcie uwagę na to:
• jakim materiałem został obity,
• czy posiada regulowane zagłówki,
• jakie daje możliwości konfiguracji.

Przykładem takiego idealnego narożnika jest m. in. narożnik Evanell. Model ten posiada wszystkie opisane wyżej cechy, a także coś więcej. Co takiego?

Modny narożnik to narożnik o dużej uniwersalności aranżacyjnej

Ważną cechą idealnego narożnika jest ta niezwykła i ciągle rzadko spotykana uniwersalność aranżacyjna, czyli zespół cech sprawiających, że dany mebel można spokojnie wykorzystać jako podstawę do aranżacji pomieszczenia w kilku różnych stylach wnętrzarskich. Wspominany narożnik Evanell, dzięki przemyślanemu projektów i umiejętnie dobranym barwom, posiada taką właśnie uniwersalność aranżacyjną, dzięki której możecie stworzyć wokół niego duży salon w stylu nowoczesnym, klasycznym, boho, prowansalskim, a nawet retro. I w każdym z nich odnajdzie się znakomicie. Tak samo, jak Wy znakomicie odnajdziecie się na tym właśnie narożniku.

Może Cię zainteresować:

1 komentarz

Tadka

My akurat musieliśmy kupić z funkcja spania z racji małego mieszkania…

odpowiedz

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.