Strona główna » Jaki kolor rolet w oknach?

Jaki kolor rolet w oknach?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Mamy remont w mieszkaniu. Czy wybrać zasłony czy może rolety? W sypialni ściany mają zielony kolor, a na jednej jest czerwony pas. Jakie do tego dobrać rolety?

Do sypialni polecam rolety, które z jednej strony pozwolą regulować ilość wpadającego do pomieszczenia światła, z drugiej natomiast – zapewnią odpowiednią w tym miejscu intymność. Warto pomyśleć o roletach z tkanin zaciemniających – transparentne przepuszczają zdecydowanie więcej promieni słonecznych. Przytulności wnętrzu dodadzą modele z tkaniny przypominającej zamsz. Dużym ułatwieniem jest zastosowanie mini rolet czy tych w systemie kasetowym. Montowane na ramie okna zawsze trzymają się blisko szyby, umożliwiając jego uchylenie czy otwarcie. Kasety dodatkowo „zabudowują” roletę, ograniczając światło wpadające po jej bokach.

Co do kolorystyki – proponuję 2 rozwiązania. Jeżeli nie obawiacie się Państwo wyrazistych dodatków, można zdecydować się na elementy w odcieniach czerwieni. Wtedy roleta będzie stanowiła mocny dekoracyjny akcent. Należy jednak pamiętać, że czerwień to kolor bardzo energetyczny i jego zbyt intensywny odcień, szczególnie na dużych powierzchniach, może powodować rozdrażnienie – co nie jest wskazane w sypialni będącej oazą spokoju. Bezpieczniejsze będą rolety w delikatnych odcieniach zieleni, a do tego kilka drobnych elementów dopasowanych do czerwonego pasa, jak: donice, ramki czy poduchy. 
Konsultacja: Kamila Prałat z firmy Franc Gardiner, producenta rolet Lotari i Prakto

zdjęcia www.e-lotari.pl

  Jak rozjaśnić pokój dziecka bez malowania ścian

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.