Strona główna » Jak urządzić kawalerkę z łazienką i kuchnią w pokoju

Jak urządzić kawalerkę z łazienką i kuchnią w pokoju

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
Kolekcja FOLLY Meble WAJNERT

[subtitle]Pokój przed zmianami[/subtitle]

kawalerka_szkic

Chcemy zrobić z jednego pokoju w naszym domu kawalerkę z osobnym wejściem – pokój, mała łazienka i aneks kuchenny. Jak to zrobić? Myślałam, żeby zamiast jednego okna wstawić drzwi? Zależy nam, żeby rozwiązanie było jak najtańsze.

 

[subtitle]

Propozycja projektanta wnętrz

[/subtitle]

plan_kawalerka

Można z tego dużego pokoju zrobić małe mieszkanie dla jednej osoby. Jeśli jest możliwośc wstawienia w miejscu okna drzwi wejściowych, to jest to dobry pomysł. Oczywiście w tej sytuacji do kawalerki bedzie wpadać mniej światła dziennego, ale i na to jest rozwiązanie – w części ciemniejszej zadbać o wstawienie kilku lampek doświetlających najciemniejsze miejsca. No i kolory – jasne rozświetlą i powiększą wnętrze.

W rogu pomieszczenia wydzieliłam miejsce na łazienkę, w której mieści się prysznic 90 x 90 cm, miska wc, umywalka oraz zabudowa z miejscem na pralkę. Ściana łazienki stworzyła wnękę, w którą idealnie możemy wkomponować aneks kuchenny z niewielkim stolikiem barowym.

Pokój urządzamy najprościej –rozkładana kanapa i duża szafa z przesuwanymi drzwiami. Szafę i kanapę możemy zamienić miejscami. Jeżeli w kawalerce będzie mieszkać osoba lubiąca oglądać telewizję, to proponuję postawić na środku pokoju niewielką, niską ściankę z płyt gipsowo-kartonowych, na której może zawiesić telewizor lub postawić go na szafce rtv.

Projekt wykonany przez pracownię Quadrat www.quadrat.pl

Projektant Marina Suchorska

  Dom tani w budowie – jaki projekt wybrać? Wskazówki

Może Cię zainteresować: