Strona główna » Jak smakują i pachną meble dla dzieci

Jak smakują i pachną meble dla dzieci

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Firma Vox wprowadza na rynek innowacyjną markę mebli dla dzieci – Mamama. To meble  multisensoryczne – oddziałujące na wszystkie zmysły, tak, aby pobudzać rozwój dziecka. Jak wiedzę psychologiczną i etnograficzną wykorzystano w kolekcjach mebli marki Mamama?

Powstały trzy kolekcje nowej marki: Pook Pook i Evolve Michała Biernackiego oraz Meee autorstwa Tomka Augustyniaka. Spójrzmy na kolekcję Pook Pook pobudzającą i stymulującą wszystkie zmysły.
Wzrok. Najsilniej pobudzany jest przez zróżnicowaną i kontrastową kolorystykę. Wzrok pobudzany jest  nie tylko przez mnogość kontrastujących kolorów na pokrowcu, ale również przez kolorowe szczebelki  – zielony, czerwony, niebieski. Szafa i komoda otrzymały barwne zadruki,
Dotyk. Dzięki zróżnicowaniu tkanin użytych w pokrowcu łóżeczka (inna faktura, struktura, splot) maluch dotyka miękkiego weluru, gładkiej bawełny. Kolorowe szczebelki mają rożne kształty – trójkątny, kwadratowy. To są bodźce, które stymulują dotyk, a zmysł dotyku rozwija się jako pierwszy.  
Węch.  Dziecko tworzy swoje „bezpieczne miejsce” zostawiając ślady – łzy, ślinę. Materiały pokrowca w łóżeczku doskonale zatrzymują te zapachy. Zapach ma ogromne znaczenie dla dziecka – oswaja, pozwala rozpoznać bezpieczne miejsce, ulubioną zabawkę, a najlepiej rozpoznaje po zapachu … MAMĘ.
Słuch. Dziecko nie nauczyłoby się mówić gdyby nie słuch. Stymulowanie słuchu polega na dostarczaniu różnorodnych bodźców dźwiękowych, stąd w łóżeczku stukające i trykające szczebelki.
Smak. Maluch wkłada do buzi dosłownie wszystko: od własnych rączek po zabawki , a nawet ….meble. Dlatego meble i zabawki Mamama  wykonane są z naturalnych, przyjaznych i bezpiecznych dla malucha materiałów.
Łóżeczko Pook Pook ma opcję ustawiania podłogi w dwóch wysokościach, a gdy dziecko już podrośnie, funkcjonalna konstrukcja, pozwala wtedy łatwo zmienić mebel w wygodną sofę. Zabrudzony pokrowiec można odczepić (mocowania na rzepy) i wyprać, co jest praktyczne w użytkowaniu.
Szafa Pook Pook – tablica na drzwiach mebla ma duża powierzchnię, co ma szczególne znaczenie we wczesnej fazie rozwoju dziecka, gdy potrzebuje dużego rozmachu, by uczyć się rysować. 
Komoda z obrotowym przewijakiem – umożliwia komfortowy dostęp do leżącego na niej dziecka wzdłuż krótkiego i długiego boku mebla. Posiada wygodne, głębokie szuflady. Przyciągające wzrok, kolorowe  wykończenie mebla sprawia, że nawet z tyłu wyglądają atrakcyjnie.

  Ładna, niedroga meblościanka

zdjęcia VOX www.ma-ma-ma.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.