Strona główna » Jak sfinansować zakup usług remontowych czy budowlanych?

Jak sfinansować zakup usług remontowych czy budowlanych?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
remont

Branża budowlana w ostatnich latach przeżywa prawdziwy rozkwit, bowiem coraz więcej osób prywatnych, a także firm korzysta z usług remontowych czy budowlanych. Nie ulega wątpliwości, że postawienie nieruchomości czy też remont hali fabrycznej to spory wydatek, zatem pozostaje pytanie, w jaki sposób sfinansować zakup usług budowlanych?

Firma spoza województwa

Dla wielu przedsiębiorców doskonałym sposobem na ograniczenie kosztów związanych z budową czy remontem może być nawiązanie współpracy z firmą spoza województwa, w którym mają oni siedzibę. Obecnie firmy budowlane świadczą usługi na terenie niemal całego kraju, a już z pewnością na terenie województw graniczących.

Zazwyczaj lubuskie firmy remontowo-budowlane pobierają mniejsze wynagrodzenie, niż na przykład firmy z województwa wielkopolskiego. Tymczasem pomorskie firmy budowlane prawdopodobnie zaproponują wyższe ceny, niż przedsiębiorstwa z województwa warmińsko-mazurskiego. Z tego też powodu nie warto ograniczać się jedynie do oferty tych firm, które działają w naszym bliskim otoczeniu.

Zakupy na raty

Dobrym sposobem na sfinansowanie usług remontowych czy budowlanych może być ich zakup na raty. Co prawda firmy budowlane nie udzielają pożyczek ani kredytów w ścisłym tego słowa znaczeniu, jednak zakupy mogą dotyczyć faktur cząstkowych, które wystawiane są okresowo. Faktura za usługi budowlane może bowiem dotyczyć pewnego etapu prac, który został zakończony.

Wtedy też za wykonane usługi płacimy w danym czasie, natomiast za kolejne – po wykonaniu następnych prac i wystawieniu następnych faktur. Sposób ten sprawdza się szczególnie wtedy, gdy decydujemy się nawiązać współpracę z przedsiębiorstwem świadczącym kompleksowe usługi budowlane. Możemy bowiem rozłożyć w ten sposób płatność na części, dzięki czemu utrzymamy płynność finansową. Co ciekawe, cząstkowe fakturowanie jest również rekomendowane przez organy podatkowe, zwłaszcza jeśli usługa dotyczy dużej inwestycji.

  Blat kuchenny - kamienny czy laminowany?

Kredyt celowy

Dla niektórych przedsiębiorców, nieposiadających dużego budżetu na budowę nieruchomości, dobrym rozwiązaniem może okazać się kredyt celowy, czyli inwestycyjny. Udzielają go banki, natomiast spłacany jest w miesięcznych ratach.

Zapłata pierwszej raty może mieć miejsce dopiero w momencie oddania inwestycji do użytku, dzięki czemu o wiele łatwiej jest zagospodarować środki pieniężne. Aby otrzymać kredyt inwestycyjny, trzeba jednak przedstawić solidny biznesplan wraz z projektem, który oceniany jest przez banki po kątem możliwości generowania zysków.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.