Strona główna » Jak dbać o podłogi laminowane – HG czyste panele laminowane

Jak dbać o podłogi laminowane – HG czyste panele laminowane

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Panele laminowane zyskały popularność dzięki szerokiej gamie dostępnych barw oraz wzorów. Mogą imitować wiele rodzajów drewna czy kamienia. Ich zaletą jest także odporność na zabrudzenia i ścieranie, jednak aby zachować te właściwości należy odpowiednio o nie dbać. Do bieżącej pielęgnacji trzeba używać odpowiednich środków.

Podłogi laminowane nie wymagają zabiegów impregnujących, dlatego ich wygląd zależy od częstotliwości i sposobu czyszczenia. Systematyczne sprzątanie powinno składać się z zamiatania powierzchni z drobin piasku oraz mycia. Usuwając zabrudzenia należy pamiętać, by chronić panele przed nadmiarem wody, która może spowodować powstawanie odkształceń na łączeniach oraz by wybrać odpowiednie preparaty czyszczące. Niewłaściwie dobrane mogą powodować powstawanie trudnych do usunięcia smug, a także zmatowienie powierzchni. Dlatego chcąc cieszyć się piękną podłogą warto stosować środki dedykowane.

Na przykład HG czyste błyszczące panele laminowane to preparat przeznaczony do bieżącej pielęgnacji powierzchni laminowanych. Można stosować go zarówno do paneli montowanych w systemie tradycyjnym, jak i tych zakładanych bez użycia kleju. Środek skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia, nadając podłogom nieskazitelny połysk. Tworzy także warstwę ochronną, zapobiegającą osadzaniu się kurzu, co ułatwia późniejsze sprzątanie.
100 ml preparatu należy rozpuścić w 10 litrach ciepłej, czystej wody. Podłogi powinno się zmywać zamoczonym w roztworze mopem, pamiętając o jego wcześniejszym wykręceniu. Umytą powierzchnię pozostawić do wyschnięcia.

Do czyszczenia wyjątkowo intensywnych zabrudzeń, takich jak np. plamy z tłuszczu, warto zastosować HG czyste panele laminowane – intensywny.
Cena 29,90 zł / 0,5 l
zdjęcia HG
www.hgpolska.pl

  Panele laminowane dobrej jakości - jak wybrać

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.