Strona główna » InBox – lekkie, proste nowoczesne meble

InBox – lekkie, proste nowoczesne meble

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Kombinacja brył poszczególnych mebli, które tworzą kolekcję InBox pozwalają na aranżację pokoju dziennego, jadalni oraz gabinetu. Łaczą kolor orzecha z szarością.

Kolekcja InBox zaprojektowana została dla marki Meble Vox przez Piotra Kuchcińskiego.
W projekcie widoczne są wyraźne inspiracje architekturą, włoskim minimalizmem oraz kolorystyką natury. InBox to kolekcja mebli nowoczesnych, o kubistycznych formach.  Prostopadłościany, sześciany – bryły doskonałe, które można zestawiać modułowo i dzięki temu modelować wnętrza indywidualnie. Niskie multiplikowane komody, łączone ze sobą ławy, półki, panele rtv do zawieszenia dużego ekranu telewizora – kolekcja InBox wykorzystuje najnowsze trendy wnętrzarskie i uwalnia zagarniętą przez ciężar tradycyjnych mebli przestrzeń. Lekkości dodają także elementy ze szkła wybierane indywidualnie np. drzwi kredensu i regału, szklane półki. Geometryzację kształtów podkreślają przecinające się linie proste krawędzi poszczególnych brył. Zasadę tę widać wyraźnie w projekcie ławy z kwadratowym blatem i układem szerokich nóg połączonych w kształt litery T. Taki sam układ nóg wykorzystano w podstawie lampy stojącej wykończonej smukłym abażurem z tkaniny. Biurko wsparte jednym ramieniem na szafce z szufladami to kolejna architektoniczna konstrukcja InBoxa, tym razem do przestrzeni biurowej.

W kolekcji zaskakuje połączenie bliskiej naturze kolorystyki – ciepły brąz orzecha z jasnym, czystym odcieniem szarości. Fronty mebli wykonane są z płyty MDF – laminowanej, lakierowanej na wysoki połysk, korpusy z płyty laminowanej, drewnopochodnej. Podświetlane elementy np. panele ścienne, wnętrza barku tworzą wrażenie estetyczne, ale mają również znaczenie funkcjonalne. Z myślą o funkcjonalności właśnie powstały wysuwane wieszaki w szafie ułatwiające przeglądanie garderoby, w kredensie zastosowano nowoczesne amortyzatory wyhamowujące otwieranie drzwi barku, a w szufladach komfortowe w użytkowaniu prowadnice. 
zdjęcie Meble VOX

www.meblevox.pl

  Meble wypoczynkowe niczym muszle - kolekcja Shelly Bizzarto

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.