Strona główna » Gniazdka meblowe – gustowny element w mieszkaniu

Gniazdka meblowe – gustowny element w mieszkaniu

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
Gniazdka meblowe

Gniazdka meblowe coraz częściej pojawiają się w domach i mieszkaniach. Nie tylko prezentują się elegancko, ale jednocześnie są bardzo funkcjonalne. Mogą być umieszczone w dowolnym miejscu, zwiększając w ten sposób komfort użytkowania przestrzeni. Przychodzą też z pomocą w sytuacji, kiedy ilość tradycyjnych gniazd ściennych w pomieszczeniu jest niewystarczająca, żeby obsłużyć użytkowane w nich urządzenia elektryczne.

Gniazdka meblowe – nie tylko dla wyspy kuchennej

Pierwsze gniazdka meblowe zostały wyprodukowane z myślą o wyspach kuchennych. Ich zadaniem było zapewnienie dostępności małego AGD do największego blatu w pomieszczeniu. Warto przy tym zaznaczyć, że wyspa jest odseparowana od ścian, co uniemożliwiało podłączenie urządzeń do klasycznych gniazdek w ścianie. Dziś gniazdka blatowe nadal są rozwiązaniem znajdującym szerokie zastosowanie w kuchniach i to nie tylko tych, w których królują wyspy.

Coraz częściej pojawiają się również w łazienkach – szczególnie tych o dużym metrażu, z których mogą korzystać dwie osoby jednocześnie. Gniazdka meblowe spotyka się też coraz częściej w salonie. Zamocowane w blatach meblowych albo podłokietnikach mebli tapicerowanych, pozwalają łatwo i komfortowo podłączyć zasilanie do laptopa czy szeregu innych rozwiązań elektronicznych. Gniazdka blatowe sprawdzają się ponadto w pokojach młodzieżowych i domowych gabinetach.

Gniazdka meblowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając gniazdka meblowe, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Najbardziej istotną jest ich design. Do wyboru są gniazdka wpuszczane w blat. Nieużytkowane są niemal niewidoczne i pozwalają zagospodarować jego przestrzeń. Dużą popularnością cieszą się też gniazdka stojące, zapewniające bezproblemowy dostęp do źródła prądu. Na uwagę zasługują gniazdka meblowe ORNO łączące elegancki wygląd, doskonałą jakość oraz atrakcyjną cenę.

Produkowane z wysokogatunkowych surowców i przy zastosowaniu nowoczesnych technologii, są odporne na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania i niekorzystne działanie czynników zewnętrznych – w tym promieni słonecznych. Można wśród nich znaleźć rozwiązania o podwyższonym stopniu szczelności, które doskonale sprawdzają się w kuchniach i łazienkach.

  Jak oczyścić silikon na obrzeżach wanny?

Gniazdka meblowe ORNO są także bezproblemowe w montażu i zapewniają łatwą, niezawodną eksploatację przez długi czas. Większość modeli można instalować zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej. Gniazdka ORNO występują również w wariantach z gniazdem USB. Artykuł powstał przy współpracy z osprzet-sklep.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.