Strona głowna Nowości na rynkuFarby Farby do malowania mebli; do drewna, laminatu, metalu, okleiny

Farby do malowania mebli; do drewna, laminatu, metalu, okleiny

przez pytanieomieszkanie
farby Annie Sloan do malowania drewna, metalu, laminatu

[paragraph]Do takich trudnych powierzchni jak właśnie laminat, plastik, okleina, lakierowane drewno, kamień proponujemy spróbować farb kredowych angielskiej firmy Annie Sloan. Farby Chalk Paint™ produkowane są od przeszło 20 lat w Wielkiej Brytanii[/paragraph]

Większość farb do malowania mebli to farby do drewna. Wymagają zeszlifowania starej farby lub lakieru przed ponownym malowaniem. Ale to jest wielki kłopot. Natomiast pomalowanie mebli z laminatu to najtrudniejsze zadanie. Wiele osób próbuje to robić farbami akrylowymi, ale nie dają one pewności, że farba za jakiś czas nie odpryśnie, nie zetrze się, i czy w ogóle przyjmie ją laminat. Specjalne farby do laminatu bardzo często mają przykry i intensywny zapach.

Do takich trudnych powierzchni jak właśnie laminat, plastik, okleina, lakierowane drewno, kamień proponujemy spróbować farb kredowych angielskiej firmy Annie Sloan. Farby Chalk Paint™ produkowane są od przeszło 20 lat w Wielkiej Brytanii. Są dostępne w ponad 30 odcieniach. Mieszając odcienie można uzyskać bardzo wiele kolorów i odcieni.

Farby Chalk Paint™ to prosty i przyjemny sposób na metamorfozę mebli, ścian i podłóg we wnętrzach. Pozwalają uzyskać różnorakie efekty stylistyczne: od efektu bejcy na surowym drewnie aż po dwukolorową przecierkę. Z kolei w połączeniu z ciemnym woskiem Annie Sloan, kolory nabierają głębi.

Farby kredowe Annie Sloan:

• Mogą być użyte zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Przylegają do drewna, betonu, metalu, plastiku, cegły, kamienia, terakoty, a nawet tkanin.
Malowane przedmioty nie wymagają przygotowania. Dzięki silnym właściwościom przyczepnym oraz gęstej konsystencji farb, szlifowanie i gruntowanie mebli jest zbędne. Chyba, że powierzchnia jest zniszczona, odchodzą fragmenty starej powłoki, czy jest to miejsce zatłuszczone (np. szafki w kuchni) – wtedy lepiej przeszlifować drobnym papierem ściernym.
• Farby Chalk Paint™ szybko wysychają, tworząc matowo-satynową powierzchnię.
• Są wydajne: 1 litr farby wystarcza na pokrycie 13 metrów kwadratowych. Zazwyczaj wystarczy jedna warstwa.
• Łącząc ze sobą dwa lub więcej kolorów z palety Annie Sloan, można stworzyć swój własny odcień.
Do umycia pędzli po farbie potrzebujesz jedynie wody.
• Są wytrzymałe. W połączeniu z bezbarwnym woskiem Annie Sloan, tworzą powłokę odporną na wodę i uszkodzenia mechaniczne. W połączeniu z lakierem Annie Sloan mogą być stosowane nawet na podłogach.

  Ściany wokół kominka

[zobaczl] Wodoodporna podłoga z paneli
Okleina samoprzylepna na meble[/zobaczl]

• Są ekologiczne. Farby Chalk Paint™ są nietoksycznymi farbami wodnymi. Nie zawierają ołowiu ani glikolu etylenowego. Są praktycznie bezwonne. Dodatkowo, próbki farby, wosku oraz lakieru Annie Sloan uzyskały certyfikat zgodności z normą europejską BS EN 71-3:2013 (substancje dopuszczone do malowania m.in. dziecięcych zabawek).

Na zdjęciach widać starą pomalowaną komodę – do jej odnowienia użyto:
• farba Chalk Paint™ decorative paint by Annie Sloan w kolorze Napoleonic Blue [cena 1 litra 145 zł, 100 ml – 30 zł]
• wosk bezbarwny i wosk ciemny Annie Sloan Soft Wax [500 ml puszka 45 zł]
• klej do płatków metalu Gold Size by Annie Sloan [słoiczek 47 zł]
• płatki miedzi do wykonania wzoru na drzwiczkach oraz po bokach szafki [20 arkuszy: 47 zł]

Produkty do wykonania stylizacji można kupić na: www.patynowy.pl

Może Cię zainteresować: