Strona główna » Farby do malowania mebli; do drewna, laminatu, metalu, okleiny

Farby do malowania mebli; do drewna, laminatu, metalu, okleiny

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
farby Annie Sloan do malowania drewna, metalu, laminatu

Do takich trudnych powierzchni jak właśnie laminat, plastik, okleina, lakierowane drewno, kamień proponujemy spróbować farb kredowych angielskiej firmy Annie Sloan. Farby Chalk Paint™ produkowane są od przeszło 20 lat w Wielkiej Brytanii

Większość farb do malowania mebli to farby do drewna. Wymagają zeszlifowania starej farby lub lakieru przed ponownym malowaniem. Ale to jest wielki kłopot. Natomiast pomalowanie mebli z laminatu to najtrudniejsze zadanie. Wiele osób próbuje to robić farbami akrylowymi, ale nie dają one pewności, że farba za jakiś czas nie odpryśnie, nie zetrze się, i czy w ogóle przyjmie ją laminat. Specjalne farby do laminatu bardzo często mają przykry i intensywny zapach.

Do takich trudnych powierzchni jak właśnie laminat, plastik, okleina, lakierowane drewno, kamień proponujemy spróbować farb kredowych angielskiej firmy Annie Sloan. Farby Chalk Paint™ produkowane są od przeszło 20 lat w Wielkiej Brytanii. Są dostępne w ponad 30 odcieniach. Mieszając odcienie można uzyskać bardzo wiele kolorów i odcieni.

Farby Chalk Paint™ to prosty i przyjemny sposób na metamorfozę mebli, ścian i podłóg we wnętrzach. Pozwalają uzyskać różnorakie efekty stylistyczne: od efektu bejcy na surowym drewnie aż po dwukolorową przecierkę. Z kolei w połączeniu z ciemnym woskiem Annie Sloan, kolory nabierają głębi.

Farby kredowe Annie Sloan:

• Mogą być użyte zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Przylegają do drewna, betonu, metalu, plastiku, cegły, kamienia, terakoty, a nawet tkanin.
Malowane przedmioty nie wymagają przygotowania. Dzięki silnym właściwościom przyczepnym oraz gęstej konsystencji farb, szlifowanie i gruntowanie mebli jest zbędne. Chyba, że powierzchnia jest zniszczona, odchodzą fragmenty starej powłoki, czy jest to miejsce zatłuszczone (np. szafki w kuchni) – wtedy lepiej przeszlifować drobnym papierem ściernym.
• Farby Chalk Paint™ szybko wysychają, tworząc matowo-satynową powierzchnię.
• Są wydajne: 1 litr farby wystarcza na pokrycie 13 metrów kwadratowych. Zazwyczaj wystarczy jedna warstwa.
• Łącząc ze sobą dwa lub więcej kolorów z palety Annie Sloan, można stworzyć swój własny odcień.
Do umycia pędzli po farbie potrzebujesz jedynie wody.
• Są wytrzymałe. W połączeniu z bezbarwnym woskiem Annie Sloan, tworzą powłokę odporną na wodę i uszkodzenia mechaniczne. W połączeniu z lakierem Annie Sloan mogą być stosowane nawet na podłogach.

  DIY, czyli zrób to sam - odnawianie szafki nocnej

• Są ekologiczne. Farby Chalk Paint™ są nietoksycznymi farbami wodnymi. Nie zawierają ołowiu ani glikolu etylenowego. Są praktycznie bezwonne. Dodatkowo, próbki farby, wosku oraz lakieru Annie Sloan uzyskały certyfikat zgodności z normą europejską BS EN 71-3:2013 (substancje dopuszczone do malowania m.in. dziecięcych zabawek).

Na zdjęciach widać starą pomalowaną komodę – do jej odnowienia użyto:
• farba Chalk Paint™ decorative paint by Annie Sloan w kolorze Napoleonic Blue [cena 1 litra 145 zł, 100 ml – 30 zł]
• wosk bezbarwny i wosk ciemny Annie Sloan Soft Wax [500 ml puszka 45 zł]
• klej do płatków metalu Gold Size by Annie Sloan [słoiczek 47 zł]
• płatki miedzi do wykonania wzoru na drzwiczkach oraz po bokach szafki [20 arkuszy: 47 zł]

Produkty do wykonania stylizacji można kupić na: www.patynowy.pl

Może Cię zainteresować: