Strona główna » Domy całoroczne: Jak dostosować projekt do potrzeb i ograniczeń powierzchniowych

Domy całoroczne: Jak dostosować projekt do potrzeb i ograniczeń powierzchniowych

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
Projekt szafranki

Nowoczesne technologie pozwalają obecnie na stawianie domów w kilka miesięcy. Wszystko dzięki elementom prefabrykowanym, powstającym w fabryce i dowożonym na miejsce budowy. Tworzone są z nich między innymi domy modułowe całoroczne 80m2. Ogromną zaletą takich konstrukcji jest szybki czas budowy. Co ważne, takie rozwiązania dają szerokie pole do popisu. Mogą być bowiem dostosowane do niewielkich przestrzeni. Wyjaśniamy dzisiaj, czym są wspomniane domy modułowe oraz jak dostosować ich projekt do ograniczeń powierzchniowych. Zapraszamy!

Czym są domy modułowe całoroczne 80m2?

Domy modułowe całoroczne 80m2 to konstrukcje, które są obecnie popularne z uwagi na cenę oraz czas stawiania. Stanowią rodzaj domów prefabrykowanych, które zostały zaprojektowane i skonstruowane w taki sposób, aby zapewnić komfortowe zamieszkanie przez cały rok. Takie domy posiadają kompleksowe systemy instalacyjne, w tym instalacje grzewcze. Coraz częściej są również tworzone tak, by były samowystarczalne, m.in. poprzez montaż paneli słonecznych. Domy modułowe całoroczne 80m2 z uwagi na swoją cenę pozwalają spełnić marzenie wielu rodzin o własnej przestrzeni. 

Co ważne, domy modułowe mogą być dopasowane do potrzeb każdego klienta, a ich wielkość zależy od preferencji kupującego. Z racji tego, że poszczególne elementy są produkowane w fabryce, konstrukcje są często stawiane na niewielkich działkach, gdzie dominuje niewielki metraż. Na etapie projektu można bowiem dostosować całość do dostępnej przestrzeni.

Jak dostosować projekt do niewielkiej działki?

Jeśli masz niewielką działkę, a marzysz o własnym lokum, rozwiązaniem może być domek mobilny 35m2. To świetna propozycja, zawierająca niewielki metraż, a zarazem mogąca być przewożona w dowolne miejsce, gdy zechcesz. Takie konstrukcje na rynku dostępne są w gotowej formie. Oznacza to, że możesz wybrać dowolny projekt z dostępnych i cieszyć się nim nawet po kilku dniach. Inaczej sprawa wygląda, jeśli chcesz, by domek mobilny 35m2 był dopasowany pod Ciebie. Wówczas musisz liczyć się z czasem potrzebnym na wybudowanie takiej konstrukcji. Co ważne, taki domek może być dostosowany projektowo pod Twój metraż oraz zasady dotyczące stawiania konstrukcji na danym terenie.

  Gres polerowany czy matowy?


Na niewielkiej przestrzeni sprawdzi się także domek ogrodowy, który wykonasz samodzielnie. Na poniższej stronie znajdziesz podpowiedź, jak to zrobić: https://castor.net.pl/jak-zbudowac-domek-ogrodowy-projekt/. Z pomocą przychodzi marka CASTOR!

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.