Strona główna » Dobór koloru ścian i dodatków

Dobór koloru ścian i dodatków

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Mamy kuchnię nowoczesną. Szuflady i szafki na dole są w kolorze czarnym, górne w kolorze szarym. Wszystko na połysk i stalowe uchwyty. Blat w kolorze szaro-beżowym. Przy jednej ścianie stoi bardzo ciemna kanapa. Jakie kolory ścian będą pasowały?

Mamy kuchnię nowoczesną. Szuflady i szafki na dole są w kolorze czarnym, górne w kolorze szarym. Wszystko na połysk i stalowe uchwyty. Blat w kolorze szaro-beżowym. W kuchni przy przeciwleglej ścianie stoi bardzo ciemna, niemal czarna skorzana kanapa, na której śpi moja córka, ponieważ  mamy małe mieszkanie – tylko jeden pokój z kuchnią. Kanapa jest nowoczesna, prosta. Drzwi są ciemne z mlecznymi szybkami i panele podłogowe w podobnym kolorze. Jaki kolor ścian pasuje do tej kuchni, jak wydzielić kącik do spania?

Marina Suchorska – projektant odpowiada:
Ponieważ kuchnia jest dość wyrazista ze względu na nasycenie kolorów, proponuję ścianę przy kanapie pomalować na jasnoszary kolor. Na sofę może Pani położyć kolorowe poduszki, żeby nieco ocieplić to nowoczesne wnętrze. Ścianę można udekorować naklejkami ściennymi, wzorem namalowanym od szablonu lub ozdobami w różnych kształtach, które przykleja się lub przyczepia specjalnymi pinezkami do ściany (do kupienia w sklepie Calvado.pl). By kącik do spania był przytulniejszy, przy kanapie można położyć mały dywanik również w jasnoszarym kolorze.
Pozostałe ściany proponuję pomalować na biało, aby ciemne kolory mebli kuchennych kontrastowały na bieli.

Konsultacja: www.quadrat.pl

zdjęcie Calvado.pl

  Metamorfoza małej łazienki

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.