Strona główna » Czysta kuchenka mikrofalowa

Czysta kuchenka mikrofalowa

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Mam trudność w domyciu kuchenki mikrofalowej, której używam od kilku miesięcy. Na ściankach są resztki jedzenia i nie wiem czym to odmyć.

Zacznijmy od tego, że łatwiej jest utrzymać mikrofalówkę w czystości, gdy zawsze przykrywa się podgrzewane potrawy. Takie przykrywki są sprzedawane w komplecie z kuchenką. Jeśli ich nie ma, to można przykryć talerzem. Wtedy podgrzewane jedzenie nie będzie brudzić ścianek.

A teraz mycie. Wnętrze kuchenki trzeba myć często, miękką szmatką zmoczoną wodą z dodatkiem mydła lub płynu do mycia naczyń. Nie wolno używać do tego celu żadnych proszków czy preparatów do szorowania innych powierzchni. Nie można też ścianek kuchenki skrobać czy myć szorstką gąbką.

Myjąc pamiętajmy o uszczelkach. Zawsze muszą być czyste i wytarte do sucha. Przy okazji mycia sprawdzajmy czy uszczelki się nie odkształciły. Gdyby tak się zdarzyło nie wolno używać mikrofalówki. Trzeba ją oddać do serwisu.
Na resztki przywarte do ścianek polecam domowy sposób. Wstawiamy naczynie, np. miskę z wodą i włączamy urządzenie na ok. 5 minut. Powstała w ten sposób para wodna pomoże odkleić zaschnięte resztki. Do wody można dodać sok z cytryny.

zdjęcie – mikrofala Whirlpool

  Kuchenka mikrofalowa i tradycyjny piekarnik w jednym

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.