Strona główna » Czy w bloku można założyć klimatyzację?

Czy w bloku można założyć klimatyzację?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Czy w bloku można założyć klimatyzację? jakie warunki trzeba spełnić? Czy potrzebne są zgody i jeśli tak to od kogo?

Oczywiście. W ostatnich latach montowanie klimatyzacji w mieszkaniach stało się bardzo popularne i powszechne. Przed rozpoczęciem prac niezbędna jest zgoda administracji budynku, ale jej uzyskanie w większości przypadków nie jest problemem. W domu jednorodzinnym to już żaden problem.

Czy eksploatacja klimatyzacji jest droga?

W porównaniu z kosztem zakupu oraz montażu urządzenia, które stanowią największy wydatek, sama jego eksploatacja nie jest droga. W tym przypadku należy uwzględnić koszt energii elektrycznej oraz koszt przeglądów gwarancyjnych. Warto wspomnieć, że znaczne oszczędności może przynieść montaż nowoczesnych i energooszczędnych jednostek inwerterowych, których przykładem jest chociażby linia EKO lub linia MULTI 3 z oferty elta Klima. Instalacja urządzeń tego typu powoduje spadek zużycia energii nawet o 30%. W przypadku klimatyzacji elta przeglądy gwarancyjne przeprowadzane są 2 razy w roku przez okres trwania gwarancji, czyli przez dwa lata.

Jakiej konserwacji wymaga klimatyzacja?

Każdorazowo przed rozpoczęciem sezonu powinniśmy dokonać ogólnego przeglądu urządzenia, tak aby przygotować je do zwiększonej eksploatacji latem. W szczególności należy pamiętać o regularnych kontrolach oraz czyszczeniu lub wymianie filtrów.

Czy instalowanie klimatyzatora wiąże się z wykuwaniem otworu w murze? Tak, przede wszystkim dlatego, że jest to najkrótsza droga poprowadzenia przewodów,
a jednocześnie najtańszy sposób zainstalowania systemu. Inne rozwiązania są naprawdę bardzo sporadyczne.

Konsultacja: Jacek Mężyński, Kierownik Działu Klimatyzacji, elta Klima

  Panele podłogowe - słownik oznaczeń

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.